شیر ارگانیک میتواند به کاهش آلرژی در کودکان کمک کند

مادرانی که در حین بارداری و در هنگام شیر دادن کودک از شیر ارگانیک استفاده می کنند باعث کاهش بیماری اگزما و آسم و در نهایت باعث کاهش آلرژی در کودک میشوند.

MilkBone.jpg

در تحقیقاتی که تمام مادران از شیر ارگانیک استفاده کردند مشخص شد کودکان کمتر دچار آلرژی می شوند.نتایج تحقیقات نشان داده که یک سوم کودکان در کشورهای غربی دچار آلرژی میشوند.
این تحقیق از سال 2000 در مرکز تحقیقاتی کوالا در انگلستان آغاز شد و به بررسی اثر شیر ارگانیک بر روی کودکان و مادران پرداختند.
گروه تحقیقاتی با توجه به رشد سریع مصرف محصولات ارگانیک این تحقیق را پایه ریزی کردند. این محققان میگویند که استفاده از شیر ارگانیک برای مادران باعث افزایش سطح ایمنی و در نهایت باعث کاهش آلرژی میگردد. آنها اثر مصرف شیر ارگانیک را از دو سالگی بر روی کودکان آزمایش کردند و بیشتر بر روی اگزما متمرکز شدند. در این تحقیق کودکانی که مادرانشان از شیر ارگانیک مصرف میکردند کمتر به بیماریهای آلرژیکی مبتلا شدند و دوره شیر خوردن آنها نیز بیشتر بود.

آقای پیتر ملچت نیز از انجمن خاکشناسی انگلستان نیز تاکید کرد که شیر ارگانیک بسیار سالم تر برای مصرف کنندگان است.

منبع: گاردین

/ 6 نظر / 71 بازدید
نیما

سلام. وبلاگ خوبی دارید. به شما لینک داده شد. به ما هم سر بزنیدو لینک بدین ممنون و موفق باشید.

الياس پهلوان

سلام " گریوان " با عنوان نوع نگاهها به برف وباران ، به روز شد. http://gerivan.blogfa.com/ http://gerivan.mihanblog.com/// http://gerivan.persianblog.ir/ http://www.gerivan.iranblog.com/

عبدالمجيد مهدوی دامغانی

سلام. از ديدن چنين وبلاگی که به بحث کشاورزی ارکانيک پرداخته است خوشحال شدم. اگر گذارت به دانشگاه شهيد بهشتی افتاد خوشحال ميشوم ببينمت.

سلام دوست عزیز - لطفا به این آدرس سربزنیدhttp://zamin-e-sabz.blogfa.com/

سپهر سلیمی

درود وعده‌ی ما در سبزترین روزهای سال ، 16 تا 22خرداد ماه 87؛ روزهایی که وبلاگستان را به کمک هم از همیشه سبزتر خواهیم کرد. نیازی نیست که مطلب شما تخصصی باشد ، هدف اینست که هر کس بر اساس دیدگاه خود و مخاطبان وبلاگش مطلبی مرتبط با محیط زیست بنویسد. همه با هم 16 تا 22 خرداد مطلبی مرتبط با محیط زیست خواهیم نوشت. لطفاً با همراهی در موج سبز موجب گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست شوید www.greenday.irآدرس سایت موج سبز

مسعود

سلام از وبلاگتون دیدن کردم عالی بود منم وبلاگی در زمینه کودهای ارگانیک دارم اگه مایل بودید می تونید منو با نام (کود ارگانیک ورمی کمپوست)لینک کنید و بهم اطلاع بدین تا من هم شما رو لینک کنم