آمادگی برای تبدیل به كشاورزي ارگانيك

 

قبل از این که کشاورزان تصمیم بگیرند که چگونه مزرعه خود را به کشاورزی ارگانیک تبدیل کنند باید دیدگاه کاملاً روشنی نسبت به معنی کشاورزی ارگانیک در مزرعه خود داشته باشند.

کلاس‌های آموزشی،جزوه های مناسب و توصیه های حرفه ای مناسب ترین منابع برای اطلاع رساني آنهابه شمار می رود. و بسیار مهم است که تمام افراد مزرعه ، که معمولاً شامل خانواده کشاورز می شوند در امر تصمیم گیری مشارکت نمایند.

در مرحله بعدی موقعیت مزرعه باید به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرارگیرد و نیازهای اساسی کشاورزی ارگانیک باید مد نظر قرار گیردبنابراین تطابق های لازم باید مشخص گردند.

حمایت از مشاوران مزرعه یا کشاورزان توليد كننده ارگانیک با تجربه می تواند کمک بزرگی در امر تجزیه و تحلیل کند.

برای آشنایی بیشتر با روش‌های کشاورزی ارگانیک و مشاهده این که چگونه آنها در شرایط خوبی کارمی کنند ، بعضی از روش‌ها می تواند در مقیاس کوچک مورد آزمایش قرار گیرد. بر اساس نتایج حاصل از این بحث تجزیه و تحلیل کنید.

کشاورزان و خانواده آنها بهترین موقعیت را برای تصمیم گیری به انجام دادن یا ندادن کشاورزی ارگانیک دارند.

تعیین  هدفهای مزرعه:

آیا تمام افراد خانواده عقیده یکسانی در ارتباط با کشاورزی ارگانیک دارند؟ انتظارات آنها چیست ؟ هدف آنها چیست ؟ آیا لازمست خانواده کشاورز کنار همدیگر بنشینند و توضیح دهند که چه آرزویی از تبدیل کشاورزی خود به کشاورزی ارگانیک دارند. این امر بسیار مشکل است .

این مرحله نتیجه منطقی برای ادامه مراحل بعدی تبدیل است . درکنار درآمد فاکتوهای دیگری مانند قابلیت دسترسی به غذا برای مصرف خودشان( غلات، محصولات غده ای ،میوه ، سبزیجات ، شیر ، تخم مرغ و گوشت و...) میزان تولید هیزم در مزرعه ، میزان کار هر یک از اعضای مزرعه ( با توجه به جیسیت ) باید مورد توجه قرار گیرد.

در همین حین این مورد نیز باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد که آیا این هدفها به واقعیت نزدیک است ؟ یاخیر؟

یک سوال مهم که در هنگام تعیین اهداف مزرعه به نظر می رسد این است که آیا امید به فروش محصولات با قیمت مضاعف خواهیم داشت یا نه؟

اگر کشاورزان بخواهند از گواهي ارگانیک برای فروش محصولات خود استفاده کنند داشتن گواهی تایید یک موضوع بسیار مهم خواهد بود.

 

/ 2 نظر / 3 بازدید
حميد

سلام teatime اگر چه کوتاه زمانیست ولی میتواند باحضور شما پربار باشد! teatime تنها وقت نوشیدن یک چای نیست که درنگی است برای گفتن و شنیدن teatime یعنی: خاطرات یک دوست... قصه های یک همسفر... غصه های یک همکار... تجربیات یک پیشکسوت... و شاید درد دلهای یک دریانورد... teatime قطره ای مجازی از اقیانوس بیکران اینترنت و مجال گفتگوی دریانوردا نیست که نه تنها دل که هستی خود را به دریا زده اند!! وبلاگ جالبی داری. به من سر بزن و چنانچه باتبادل لینک موافقی خبرم کن. منو با عنوان: نوشیدن یه چای داغ! لینک کن و بگو دوست داری با چه عنوانی لینک بشی؟

هاجر

عکس خودتونه؟ خوشکلين