غذاهای ارگانیک

 

آمادگی برای تبدیل به كشاورزي ارگانيك

 

قبل از این که کشاورزان تصمیم بگیرند که چگونه مزرعه خود را به کشاورزی ارگانیک تبدیل کنند باید دیدگاه کاملاً روشنی نسبت به معنی کشاورزی ارگانیک در مزرعه خود داشته باشند.

کلاس‌های آموزشی،جزوه های مناسب و توصیه های حرفه ای مناسب ترین منابع برای اطلاع رساني آنهابه شمار می رود. و بسیار مهم است که تمام افراد مزرعه ، که معمولاً شامل خانواده کشاورز می شوند در امر تصمیم گیری مشارکت نمایند.

در مرحله بعدی موقعیت مزرعه باید به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرارگیرد و نیازهای اساسی کشاورزی ارگانیک باید مد نظر قرار گیردبنابراین تطابق های لازم باید مشخص گردند.

حمایت از مشاوران مزرعه یا کشاورزان توليد كننده ارگانیک با تجربه می تواند کمک بزرگی در امر تجزیه و تحلیل کند.

برای آشنایی بیشتر با روش‌های کشاورزی ارگانیک و مشاهده این که چگونه آنها در شرایط خوبی کارمی کنند ، بعضی از روش‌ها می تواند در مقیاس کوچک مورد آزمایش قرار گیرد. بر اساس نتایج حاصل از این بحث تجزیه و تحلیل کنید.

کشاورزان و خانواده آنها بهترین موقعیت را برای تصمیم گیری به انجام دادن یا ندادن کشاورزی ارگانیک دارند.

تعیین  هدفهای مزرعه:

آیا تمام افراد خانواده عقیده یکسانی در ارتباط با کشاورزی ارگانیک دارند؟ انتظارات آنها چیست ؟ هدف آنها چیست ؟ آیا لازمست خانواده کشاورز کنار همدیگر بنشینند و توضیح دهند که چه آرزویی از تبدیل کشاورزی خود به کشاورزی ارگانیک دارند. این امر بسیار مشکل است .

این مرحله نتیجه منطقی برای ادامه مراحل بعدی تبدیل است . درکنار درآمد فاکتوهای دیگری مانند قابلیت دسترسی به غذا برای مصرف خودشان( غلات، محصولات غده ای ،میوه ، سبزیجات ، شیر ، تخم مرغ و گوشت و...) میزان تولید هیزم در مزرعه ، میزان کار هر یک از اعضای مزرعه ( با توجه به جیسیت ) باید مورد توجه قرار گیرد.

در همین حین این مورد نیز باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد که آیا این هدفها به واقعیت نزدیک است ؟ یاخیر؟

یک سوال مهم که در هنگام تعیین اهداف مزرعه به نظر می رسد این است که آیا امید به فروش محصولات با قیمت مضاعف خواهیم داشت یا نه؟

اگر کشاورزان بخواهند از گواهي ارگانیک برای فروش محصولات خود استفاده کنند داشتن گواهی تایید یک موضوع بسیار مهم خواهد بود.

 

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٥/۱۱/۱٠ - مهدی ابراهیمی