غذاهای ارگانیک

 

شیر ارگانیک میتواند به کاهش آلرژی در کودکان کمک کند

مادرانی که در حین بارداری و در هنگام شیر دادن کودک از شیر ارگانیک استفاده می کنند باعث کاهش بیماری اگزما و آسم و در نهایت باعث کاهش آلرژی در کودک میشوند.


در تحقیقاتی که تمام مادران از شیر ارگانیک استفاده کردند مشخص شد کودکان کمتر دچار آلرژی می شوند.نتایج تحقیقات نشان داده که یک سوم کودکان در کشورهای غربی دچار آلرژی میشوند.
این تحقیق از سال 2000 در مرکز تحقیقاتی کوالا در انگلستان آغاز شد و به بررسی اثر شیر ارگانیک بر روی کودکان و مادران پرداختند.
گروه تحقیقاتی با توجه به رشد سریع مصرف محصولات ارگانیک این تحقیق را پایه ریزی کردند. این محققان میگویند که استفاده از شیر ارگانیک برای مادران باعث افزایش سطح ایمنی و در نهایت باعث کاهش آلرژی میگردد. آنها اثر مصرف شیر ارگانیک را از دو سالگی بر روی کودکان آزمایش کردند و بیشتر بر روی اگزما متمرکز شدند. در این تحقیق کودکانی که مادرانشان از شیر ارگانیک مصرف میکردند کمتر به بیماریهای آلرژیکی مبتلا شدند و دوره شیر خوردن آنها نیز بیشتر بود.

آقای پیتر ملچت نیز از انجمن خاکشناسی انگلستان نیز تاکید کرد که شیر ارگانیک بسیار سالم تر برای مصرف کنندگان است.

منبع: گاردین

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۸/٢٠ - مهدی ابراهیمی

توليد محصولات ارگانيك ارزش صادرات را ۴ برابر مى كند

 

با توليد محصول ارگانيك ارزش صادرات محصولات كشاورزى چهار برابر مى شود. به گزارش ايسنا، مسعود دانيالى نايب رئيس انجمن توسعه و ترويج محصولات ارگانيك ايران، در سفربه استان قزوين بابيان اين مطلب اظهار كرد: كشاورزان ايران مى توانند با توليد و توسعه محصولات ارگانيك، سهم عمده اى در عرضه  محصولات كشاورزى به بازار جهانى داشته باشند. وى با تأكيد بر توليد محصولات ارگانيك و اهميت مصرف اين محصول گفت: بيمارى دستگاه گوارش و تغذيه داراى بيشترين آمار بيمارى ها در دنيا هستند كه باقيمانده سموم و مواد شيميايى در ايجاد اين بيمارى ها نقش اساسى دارد. دانيالى افزود:  با توجه به تقاضاى روز افزون براى مصرف محصولات كشاورزى ارگانيك، لزوم بهره بردارى هر چه بيشتر از ظرفيت هاى كشاورزى كشور در راستاى توسعه پايدار كشاورزى بايد در دستور كار مسئولان مربوطه قرار گيرد. نايب رئيس انجمن توسعه و ترويج محصولات ارگانيك ايران محصولى را كه ميزان سم و مواد شيميايى آن در حد مجاز و استاندارد جهان باشد را محصول سالم عنوان كرد.
دانيالى با اشاره به اين كه در حال حاضر كشور آمريكا، اروپا و خاور دور بزرگترين مصرف كننده محصولات ارگانيك دنيا هستند، گفت: با رعايت استانداردها مى توانيم صادرات محصولات كشاورزى به ساير كشورها داشته باشيم، به شرط اين كه سموم، مواد شيميايى و افزودنى محصولات را كاهش دهيم. وى اظهار كرد: انجمن توسعه و ترويج محصولات ارگانيك با ارائه خدمات لازم سعى دارد نياز كشور را در رابطه با توليد محصولات ارگانيك و سالم به عنوان يك ضرورت خاص برطرف كند. نايب رئيس انجمن توسعه و ترويج محصولات ارگانيك ايران، توسعه كشت محصولات ارگانيك، روش هاى بيولوژيك و رعايت مسائل زيست محيطى و منابع پايه را از جمله اهداف اين انجمن نام برد.

منبع: ابرار اقتصادی


 

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۸/۱٤ - مهدی ابراهیمی

فسکیو گیاهی که تولید علف کشهای طبیعی می کند.

محققان دانشگاه کرنل دریافتند که علف فسکیو به طور طبیعی میزان زیادی از متا تیروزین از طریق ریشه تولید میکند که این ماده خاصیت علف کشی شدیدی دارد. آقای شرودر مدیر این طرح میگوید این ماده برای علفهای هرز بسیار سمی است ولی بر روی قارچها، پستانداران و باکتریها هیچ اثری ندارد.این ماده قابلیت حل بسیار بالایی در آب دارد و نمیتوان آن را به طور مستقیم برای مصارف علف کشی مصرف کرد. محقان در نظر دارند دنبال گونه هایی از این گیاه باشند که خاصیت علف کشی بیشتری داشته باشد تا میزان مصرف علف کشهای صنعتی را نیز کم کنند. با افزایش معلومات درباره این گیاه میتوان راههای پایدارتری را برای تولید محصولات کشاورزی و کنترل علفهای هرز بدست بیاوریم و یا اینکه یک علف کش کاملا جدید کشف کنیم.
محققان دانشگاه کرنل در حال تحقیقات بیشتر برای چگونگی عملکرد این علف کش طبیعی هستند.
بیشتر گیاهان وابسته به اسید آمینه فنیل الانین هستند که برای تولید چوب ضروری است. و ممکن است متا تیروزین باعث جلوگیری از سنتز فنیل الانین گردد و در نهایت از رشد گیاه جلوگیری کند.
ساختار فنیل آلانین و متا تیروزین بسیار شبیه یکدیگر است و شاید به خاطر تولید زیاد متا تیروزین است که تولید فنیل آلانین متوقف میشود.

 منبع: www.sciencedaily.com

 

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۸/٩ - مهدی ابراهیمی