غذاهای ارگانیک

 

استفاده از روشهاي درمان ارگانيك براي مبارزه با بحران از بين رفتن زنبورهاي عسل

اخيرا زنبورهاي زيادي در تمامي نقاط دنيا در حال از بين رفتن هستند كه بنام سندرم از بين رفتن كلني هابي زنبور عسل (CCD)  شناخته مي‌شوند.از آنجا كه يك سوم غذاهاي گياهي انسان از طريق گرده افشاني بارور مي‌گردد اين موضوع سيار خطرناك است چون زنبور عسل بيش از 80% اين كار را انجام مي‌دهد. همچنين از بين رفتن زنبورها بر صنعت گوشت نيز تاثير ميگذارد زيرا توليد و گرده افشاني يونجه نيز وابسته به زنبور عسل است .
تا كنون دانشمندان چندين علت را براي از بين رفتن كلني زنبورها بر شمرده اند از جمله ميتوان به وجود آفت كشها، ويروسها، گياهان تراريخته و امواج آنتن هاي موبايل اشاره كرد.
آقاي آمرين محقق دانشگاه ويرجينيا ميگويد 70% اين سندرم توسط كنه ها صورت مي‌گيرد.اين كنه ها بسيار ريز بوده و به اندازه كنجد هستند و باعث انتقال عوامل بيماري زا مي گردند.
آقاي آمرين همكاري خود را با يك توليد كننده عسل ارگانيك شروع كرده است.اين توليد كننده براي كنترل كنه از دو نوع روغن بنماهاي روغن نعنا و روغن علف ليمو استفاده مي‌كند.
آفريقاييها بيش از6000 سال است كه براي درمان زنبورهاي خود از روغن علف ليمو استفاده مي كنند. اين ماده باعث تقويت سيتم ايمني زنبورهها مي‌شود.
اين روغنها با شكر، نمكهاي معدني و عسل مخلوط گرديده و در كنار كندو قرار داده مي شود. با خوردن اين تركيب توسط زنبورها سيتم ايمني آنها تقويت گرديده و در برابر آفات مفاوم مي‌شوندد. اين محلول قابلبت كشتن باكتريها را ندارد اما باعث توقف رشد آنها ميگردد.
استفاده از اسيد فرميك به صورت اسپري نيز باعث از بین رفتن بيش از 90% كنه هاي كندو شده است.

منبع: www.sciencedaily.com


پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۳/۱ - مهدی ابراهیمی

سازمان خواروبار كشاورزي جهاني بر ترويج كشاورزي ارگانيك تاكيد كرد

طي كنفرانسي كه 3 تا 5 ماه مي در مقر سازمان خواروبار كشاورزي جهاني در ايتاليا برگزار گرديد بيانيه اي ارايه شد كه بر ترويج كشاورزي ارگانيك در آن تاكيد گرديد.
اين بيانيه با عنوان كشاورزي ارگانيك و امنيت غذايي بر ترويج كشاورزي ارگانيك و افزايش امنيت غذايي در جهان تاكيد كرد.
با مديريت تنوع زيستي در زمان(تناوب) و فضا (كشت مخلوط) كشاورزان ارگانيك نيروي كار و محيط خود را براي توليد پايدار صرف خواهند كرد.
در كشاورزي ارگانيك با قطع نهاده هاي خارجي بسياري از مشكلات كشاورزان حل خواهد شد. با توجه به استانداردهاي كدكس مواد غذايي و تمام قوانين بين المللي كشاورزي ارگانيك يك سيستم مديريتي توليد كلي نگر است كه در آن استفاده از كودهاي شيميايي، آفت كشها  و مواد تراريخته ژنتيكي مممنوع است و باعث كاهش آلودگي آب، هوا و خاك مي گردد و با بهينه كردن سلامت حيوانات و گياهان و ارتباط بين جوامع حيواني و گياهي سيستم توليد را بهبود مي بخشد.
بدليل اينكه در كشاورزي ارگانيك از كودهاي شيميايي استفاده نمي گردد وابستگي به نفت نيز كاهش خواهد يافت زيزا توليد كودهاي شيميايي وابسته به نفت است.با توجه به اين بيانيه اگر از روشهاي كشاورزي ارگانيك استفاده گردد اثرات مخرب بر محيط زيست كم مي‌شود و مزاياي بلند مدت اقتصادي و اجتماعي براي كشورهاي در حال توسعه دارد.

منبع: www.californiaaggie.com

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۳۱ - مهدی ابراهیمی

افزايش توليد شير و لبنيات ارگانيك در جهان

بعد از چندين سال عرضه شير ارگانيك در جهان در مقياس كم، بنظر ميرسد كه تقاضاي شير ارگانيك به شدت در حال افزايش است.
كارشناسان بازار پيش بيني ميكنند كه تقاضاي شير ارگانيك امسال تا 40% افزايش يابد. اگر ميزان توليد شير ارگانيك افزايش يابد به دنبال آن عرضه محصولات لبني ارگانيك مانند پنير، كره، خامه و دوغ ارگانيك نيز افزايش خواهد يافت.
طبق نظر كارشناسان با افزايش عرضه شير ارگانيك قيمت آن نيز كاهش خواهد يافت.  در كشور آمريكا 820 مزرعه به توليد شير ارگانيك مشغول هستند.
اخيرا آمريكا قوانين توليد شير ارگانيك را تغيير داده. قبلا توليد كنندگان براي تغديه دامها مي توانستند 80% از مواد ارگانيك استفاده كرده و 20% باقي را از مواد معمولي استفاده كنند ولي قوانين جديد آنها را ملزم به استفاده 100% از غذاهاي ارگانيك مي‌كند. با اين قوانين سخت مسلما قيمت شير ارگانيك بالاتر خواهد رفت زيرا قيمت غذاهاي ارگانيك بالاتر است.
همچنين توليد كنندگان در حال ايجاد توليدات جديدي از قبيل شير غني شده از چربي امگا- 3 و  بستني ارگانيك هستند.

منبع: خبرگزاري رويترز
 

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۳٠ - مهدی ابراهیمی

پیرتیروم استخراج شده از گل داوودي آفت كش طبيعي و موثر در كشاورزي ارگانيك

پیرتیروم از گل داوودی مشتق شده است. پیرتیروم در مناطق گرمسیری در ارتفاعات می روید زیرا برای تولید گل به دمای پایین احتیاج دارد. پیرتیرین یک عصاره آفت کش است که از گل داوودی  استخراج می گردد. سرگل این گیاه را آرد کرده و بصورت گرد در می آورند و این گرد بطور مستقیم در آب حل کرده و آنرا اسپری می کنند.
پیرتیرین اغلب حشرات را فلج می کند. دزهای پایین کشنده نیست اما باعث عدم تحرک آفات می شود. و دزهای قویتر کشنده است .پیرتیرین برای حیوانات خونگرم و انسان سمی نیست.
اما واکنش‌های آلرژیک  انسان نسبت به آن یک امر عادی است این گرد باعث رعشه و تنفس غبار آن باعث سردرد و بیماری می گردد.
پیرتیرین در نور آفتاب خیلی سریع تجزیه شده بنابراین این ماده باید در تاریکی نگهداری شود.
محلول‌های قلیایی و اسیدی قوی باعث تجزیه سریع آن می گردند  و به همین دلیل پیرتیرین را نباید با آبهای آهکی یا آبهای صابونی مخلوط کرد. فرمولاسیون مایع آن با ثبات بوده اما پودر شده آن در طی یکسال 20% از عملکرد آن کاهش می یابد.
پیرتیروئیدیک ها حشره کش‌های سنتتیک هستند که اساس آنها پیرتیرین است اما بسیار سمی تر و بادوامتر بوده و کاربرد آن در کشاورزی ارگانیک جایز نیست. و آنها را با نام‌های تجاری مختلفی می شناسند برای مثالسموم شيميايي با نامهاي آمبوش یا دسيس .
بعضی از پیرتیروئیدها برای دشمنان طبیعی بسیار سمی بوده . پیرتیروئیدها برای زنبورهای عسل و ماهی‌ها سمی هستند. نور خورشید قادر به تجزیه آن نمی باشند بنابراین تا چند روز در سطح برگ باقی می مانند و حشراتی را که با سطح در تماس اند از بین می برد. این سم بسیار قوی و نسبت به پیرتیرین برای محیط زیست مضر است بعلاوه باعث تحریک پوست انسان می گردد.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٢٩ - مهدی ابراهیمی

دهكده ارگانيك در تركيه و جذب توريست

دهكده ماسيانس تك اوغلو روستايي است كه در آن براي توليد محصولات كشاورزي از موا د شيميايي استفاده نمي كنند.
اين دهكده از سال 1989 حدود 90 نوع محصول ارگانيك به آلمان، آمريكا، ژاپن و انگلستان صادر مي كند. در سال گذشته 3030 تن محصول به ارزش 14/7 ميليون دلار صادر كرده است . افراد اين دهكده غالبا از سطح درآمد و رفاه بالايي  بخاطر صادرات برخوردارند.
مردم اين دهكده اخيرا طرحي را براي جذب گردشگر و معرفي دهكده خود به عنوان دهكده ارگانيك  مطرح كرده اند. رييس اين دهكده ميگويد آينده ما به يه كشاورزي ارگانيك و جذب توريسم بستگي دارد. او مي‌گويد گردشگراني كه به دهكده ما مي‌آيند با روش كار ما آشنا خواهند شد و از آن لذت خواهند برد. آنها نام اين تورها را تورهاي كشاورزي ارگانيك گذاشته اند كه تو.سط اتحاديه اروپا مورد حمايت قرار مي‌گيرد. آنها مي گويند روستاي تكل اوغلو بهترين مكان براي جذب گردشگر كشاورزي است.

منبع: www.turkishdailynews.com

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٢۸ - مهدی ابراهیمی

رشد كشاورزي ارگانيك در تونس با زيتونکاری

براي توسعه كشاورزي ارگانيك در تونس و افزايش آگاهي كشاورزان در خصوص بازار محصولات ارگانيك دولت تونس برنامه هاي زيادي را در حال اجرا دارد. بدليل كارهاي قبلي دولت تونس توليد محصولات ارگانيك رشد قابل توجهي داشته است. درختكاري و پرورش آن بصورت ارگانيك در نواحي مختلف تونس بشدت در حال توسعه است.
در مورد درخت زيتون حدود پانصد هكتار مزرعه زيتون در حال توليد زيتون ارگانيك است. كه محصولي در حدود 750 تن زيتون خوراكي در سال توليد مي‌كنند. 1500 هكتار مزرعه زيتون نيز براي توليد روغن زيتون ارگانيك كشت مي‌شود. كه از اين ميزان زيتون ساليانه 400 تن روغن زيتون توليد مي‌شود.
تخمين زده ميشود حدود 1500 كشاورز توليد كننده محصولات ارگانيك در تونس مشغول به كار هستند كه به توليد ميوه ها ، غلات، گياهان دارويي، و گوشت ارگانيك مي پردازند.

منبع:www.allafrica.com

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٢٧ - مهدی ابراهیمی

كشف گياهي براي دفع حشرات

دانش قديم بزرگترها ممكن است به حل مشكلات مبارزه با حشرات مخصوصا كنه ها كمك كند.سرويس كشاورزي آكسفورد در سال قبل تركيبي از درخت آمريكايي بيوتي بري(Beautyberry) استخراج كرد كه باعث دفع حشرات ميشود.
آقاي مديسون محقق سرويس كشاورزي آكسفوردد ميگويد كه پدر بزرگ او سالها قبل در ايالت مي سي پي از عصاره  برگهاي اين درخت براي حفاظت افراد  و حيوانات در برابر گزندگي ساس استفاده مي كرده است. دانشمندان با استخراج تركيباتي مانند كالكارپانل و اينتر مدول و آزمايش آن بر روي كنه ها به اين نتيجه رسيده اند كه اين دو تركيب بر كنه ها موثرند.
كنه هاي پاسياه عامل انتقال يك باكتري خطرناك و بدنبال آن عوارض متعددي از جمله تب و لرز و سردرد مي گردد.
در آزمايشگاه مشخص شد كه اين ماده ها باعث دفع بيشتركنه ها شده اند. بنظر ميرسد اين تركيبات در برابر كنه پاسياه بسيار موثر هستند . دانشمندان اميد دارند كه بتوانند از اين تركيبات درخت براي مقابله با بقيه حشرات نيز استفاده كنند.
استفاده از تركيبات طبيعي براي مقابله با آفات و بيماريها در كشاورزي ارگانيك بسيار اهميت دارد و با كشف اثرات دفعي اين گياه روزنه هايي براي كاهش سموم براي مقابله با آفات گشوده خواهد شد.
منبع:ساينس ديلي

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٢٦ - مهدی ابراهیمی

بازيافت ضايعات كشاورزي در مزرعه و كاهش مشكلات زيست محيطي

افزايش آلودگيهاي زيست محيطي در نتيجه عمليات كشاورزي باعث شده كه توجه به كاهش مصرف  نهاده هاي  خارجي شامل آفت كشها، علف كشها و كودهاي شيميايي معطوف گردد و استفاده از منابع انرژي تجديد شونده و مواد قابل بازيافت مزرعه افزايش يابد.
دكتر پترسون استاد دانشگاه گلف كانادا كه مبتكر سيستم كشاورزي احيايي است مي‌گويد اين سيستم مي‌تواند باعث بهبود پايدار منابع طبيعي، كاهش گازهاي گلخانه‌اي و كاهش آلودگي آبهاي زير زميني گردد و همچنين وابستگي كشاورزان را به منابع نفت و آب كاهش دهد.
براي تبديل كشاورزي معمولي به كشاورزي احيايي بايد چند كار را انجام دهيم از آن جمله كاهش استفاده از كودهاي شيميايي و سموم شيميايي است.  همچنين استفاده از كمپوست و گازهاي توليدي از آن يك اصل مهم در اين سيستم كشاورزي مي باشد. در اين روش بايد از انرژيهاي تجديد شونده مانند انرژي بادي و خورشيدي استفاده كرد.
البته دكتر پيرسون ذكر ميكند كه اين روش با كشاورزي ارگانيك متفاوت است زيرا در اين سيتم مواد شيميايي بطور كامل حذف نمي‌گردد.
با استفاده موثر از باقيمانده محصولات زراعي و باغي مزرعه براحتي ميتوان خاك را بارور كرد و از فرسايش خاك جلوگيري نمود.

منبع:  www.sciencedaily.com


پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٢٥ - مهدی ابراهیمی

سلامت توليد كنندگان پنبه در معرض خطر است

مطالعات نشان داده است كه استفاده از مواد شيميايي مرگ آور از قبيل آفت كشها و علف كشها در توليد پنبه در كشورهاي هند و ازبكستان باعث به خطر افتادن سلامت كشاورزان گرديده است.
به گزارش خبرگزاري دهلي نو هزاران كارگر كه در مزارع پنبه كار مي‌كنند در معرض شديد آفت كشها قرار داشته كه براي سلامتي آنها بسيار مضر است. در اين مزارع حتي ساده ترين لوازم و تجهيزات براي محافظت اين پنبه كاران استفاده نمي گردد. اين مدارك بر اساس تحقيقي كه بنياد حفاظت محيط زيست در انگلستان صورت گرفته است بدست آمده است.
روشهاي قديمي كنترل آفات مانند حذف دستي آفات، كشت مخلوط و تناوب كشت رها گرديده و استفاده از واريته هاي پر محصول كه به آفات و بيماريها حساس هستند در اين كشورها رواج يافته است. براي مبارزه با آفات و بيماريها كشاورزان مقادير زيادي سموم شيميايي مصرف مي كنند. در اين مطالعه مشخص شد كه سموم خطرناك ارگانو فسفره حدود 22% از حشره كشهاي مصرفي را تشكيل ميدهد  كه از آنها مي‌توان يه سموم دوراسبان‌ (كلرپيريفوس)، فن والرات و ايميدالكوپريد نام  برد. در اين مطاله طي پنج ماه 323 بيماري كشاورزان گزارش گرديد. كه بيشتر شامل علايمي مانند سردرد، استفراغ، سرگيجه، گرفتگي عضلات و رعشه داشتند. طبق ابن گزارش 39% از اين علايم مربوط به مسموميت كم، 38% مسموميت مزمن، 6% مسموميت شديد و بالاي 10% از آْنها داراي علايم مسموميت عصبي بودند. در پنجاب نمونه هاي خون گرفته شده از 4 دهكده نشان داد كه 85% مردم در خون خود باقيمانده سم دوراسبان، 75% باقيمانده سم مونوكروتوپوس و 25% باقيمانده سم اندوسولفان دارند.

نكته: لازم بذكر است در كشور عزيزمان ايران نيز پنبه كاران در معرض شديد اين سموم قرار دارند زيرا شدت سمپاشي در اين مزراع به حدي بالاست كه گاه در طي يك دوره كشت بيش از 10 بار مزارع پنبه سمپاشي مي‌شوند. اين سموم غالبا اثر خوبي بر آفت ندارند و دليل آن هم مي تواند مقاومت آفات در برابر  اين سموم بر اثر مصرف بي حد و اندازه سموم و كيفيت بد سموم باشد.

منبع: www.indianexpress.com


پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٢٤ - مهدی ابراهیمی

لباسهاي ارگانيك براي طرفدران محيط زيست

بدليل استقبال شديد از محصولات ارگانيك، لباسهايي كه تماما از الياف ارگانيك تهيه شده به بازا ارايه مي‌گردد. طرفدار اين محصولات بيشتر جوانان و كودكان مي‌باشند. محصولات غير غذايي ارگانيك سريعا در حال كسترش هستند و در اين ميان لباسهاي ارگانيك طرفداران بيشتري دارند. اين لباسها بيشتر از پنبه ارگانيك، كنف، بامبو و ذرت تهيه مي گردد.
الياف ارگانيك مخصوصا پنبه، از مزارعي تهيه مي‌گردد كه استفاده از آفت كشهاي شيميايي و كودهاي شيميايي ممنوع است و طبق استانداردهاي ارگانيك كار مي‌كنند. البته از الياف حيوانات كه به صورت ارگانيك پرورش يافته باشند و از غذاهاي ارگانيك استفاده كرده باشند نيز مي توان به عنوان الياف ارگانيك استفاده كرد.
بعضي از مصرف كنندگان لباسهاي ارگانيك مي‌گويند كه با استفاده از اين لباسها آلرژي و حساسيت كمتري به سراغ آنها مي‌آيند. ممكن است لباسهاي ارگانيك ميزان آلرژي را كاهش دهند.
البته پنبه ارگانيك توليد كمي در جهان دارد و فقط چند شركت معتبر طراحي و توليد لباس مشغول توليد لباسهاي ارگانيك هستند.
منبع: www.chicagotribune.com

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٢۳ - مهدی ابراهیمی

برگزاري دوره‌هاي مجازي آموزش كشاورزي ارگانيك در دانشگاه ايالتي واشنگتن

دانشگاه ابالتي واشنگتن امسال تابستان اولين دوره مجازي آموزش كشاورزي ارگانيك را برگزار مي‌كند.
دانش آموزان زيادي هستند كه به دليل دوري مسافت و مشكلات ديگر نمي توانند در كلاسهاي درس حضور يابند. آموزش مجازي و از راه دور روشهايي براي تعليم علاقه‌مندان به ادامه تحصيل است. اين كلاسها به طور مستقيم و بال استفاده از روشهاي نوين آموزشي از قبيل ويديو كنفرانس و ارتباط مستقيم با اساتيد و بقيه دانش آموزان برگزار مي‌گردد. در اين كلاسها دانش آموزان مي‌توانند ايده هاي خود را مطرح كرده و با بقيه دانش آمْوزان به بحث و تبادل نظر بپردازند. در اين دوره ها دانشجويان تشويق مي‌گردند كه در مزارع ارگانيك در منطقه خود به كار مشغول شوند و يا براي خود مزارع ارگانيك  ايجاد كنند.
در اين دوره ها اصول اوليه توليد و عمليات كشاورزي ارگانيك را بيان مي‌كنند. تاكيد مطالب نيز بيشتر بر بالا بردن كيفيت خاك، مديريت صحيح مزرعه، افزايش كيفيت مواد غذايي، مديريت علفهاي هرز، روشهاي كمپوست كردن، گياهان گلخانه اي، كشت مخلوط و كشت گياهان ارگانيك است.
مدير اين دانشكده مي‌گويد كه ما سعي خواهيم كرد كه كشاورزي پايدار را در سراسر جهان ترويج كنيم و كشاورزي ارگانيك يكي از مهمترين راههاي كشاورزي پايدار است. براي بدست  آوردن اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به سايت دانشگاه ايالتي واشنگتن به آدرس زير مراجعه كنيد:
www.afs.wsu.edu/organic

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٢٢ - مهدی ابراهیمی

استفاده از نانو فيلتر جهت تصفيه باقيمانده آفت كشها در آب

يك تصفيه خانه محلي در هند از قطعات نانو براي حذف باقيمانده آفت كشها در آب استفاده كرد.
اين برنامه در موسسه فن آوري هند(IIT) به عنوان اولين توليد تجاري اين نوع فيلتر در جهان مورد استفاده قرار گرفت. همچنين اين دستگاه در مدت شش ماه به طور آزمايشي مورد مطالعه قرار گرفت. اين دستگاه از تكنولوژي نانو سيلور يا نانوگلد استفاده مي ‌كند. اين دستگاه مي تواند سموم ارگانو كلره و ارگانو فسفره را تصفيه ‌كند.
مكانيسم اين دستگاه جذب و تخريب آفت كش است. نتايج اين تحقيقات نشان ميدهد كه ذرات طلا از ذرات نقره بهتر عمل مي‌كند. اما به دليل گران بودن طلا استفاده از ذرات نقره با صرفه تر است. اندازه اين ذرات بين 60 تا 80 نانومتر است. اين دستگاه ساليانه مي ‌تواند ساليانه 6000 ليتر آب را تصفيه كند كه براي مصرف يكسال يك خانواده كافي است و بعد از يكسال بايد فيلتر را تعويض كرد. استفاده از ذرات نانو براي كاهش خطرات زيست محيطي بسيار لازم به نظر مي رسد. ذرات نانو آهن نشان داده است كه باعث از بين رفتن باقي مانده آفت كشهايي مانند DDT، آرسنيك، فلورايد و فلزات سنگين مي شود.
لازم به ذكر است كه با افزايش مصرف آفت كشها و مواد شيميايي در زمينهاي كشاورزي اين مواد به آبهاي زير زميني و آب درياها نفوذ كرده است. و بايد تمامي آبهاي شرب قبل از مصرف از فيلترهاي مختلف بگذرد تا باقيمانده اي شيميايي در آن به حداقل برسد.
منبع: www.chemistryworld.com


پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٢۱ - مهدی ابراهیمی

والدين هوشيار از غذاهاي ارگانيك براي كودكان خود استفاده ميكنند

پائولين مادر دختر يك ساله اي بنام سوفيا از وجود باقيمانده سموم شيميايي در غذاي كودك خود نگران است  او سعي مي كند تمام غذاهاي كودك خود را از غذاهاي ارگانيك گواهي شده تهيه نمايد.
او مي‌گويد من فكر ميكنم اين غذاها براي كودك من بهتر است همچنين خطرات كمتري براي محيط زيست دارد. موضوع محيط زيست اين روزها يكي از موضوعات جنجال برانگيز است كه فكر خيلي از خانواده ها را به خود مشغول كرده است. زيرا تاثير مستقيمي بر سلامت كودكان دارد.
در حال حاضر غذاهاي ارگانيك كودكان سهم كوچكي را از بازار محصولات ارگانيك دارد . عمده فروشان مي‌گويند طي پنج سال گذشته فروش غذاهاي ارگانيك براي كودكان سه برابر شده است. وزارت كشاورزي آمريكا تمام محصولات ارگانيك را مورد بازرسي قرار مي دهد و اجازه استفاده از سموم افت كش شيميايي و كوهاي شيميايي را در توليد اين محصولات نمي‌دهد.بنظر ميرسد وجود غذاهاي ارگانيك كودكان سود خوبي را براي فروشندگان به همراه بياورد.
بايد ياد اور شد كه قيميت غذاهاي ارگانيك حدود 30% بالاتر ار غذاهاي معمولي است ولي به نظر دانشمندان اين هزينه زيادتر ارزش خوردن غذاي سالم را دارد.
منبع:www.yahoonews.com


پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٢٠ - مهدی ابراهیمی

درخت نیمNeem بعنوان يكي از مهم ترين آفت كشهاي طبيعي در كشاورزي ارگانيك

نیم از درخت نیم  Azadiracta indica که در مناطق گرم و مرطوب می روید مشتق شده است و حاوی چندین ترکیب حشره کش است. اصلی ترین ترکیب فعال آن آزادیراکتین است که باعث آزار و کشته شدن تعداد زیادی از کاترپیلارها، تریپس ها  و مگس های سفید می گردد. هم از دانه و هم از برگ آنهابرای تهیه محلول استفاده می شود . دانه نیم حاوی میزان زیادی روغن است اما برگ آن در تمام طول سال قابل استفاده است.
محلول نیم 8 ساعت بعد از تهیه و یا هنگامی که د رمعرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد اثر خود را از دست می دهد.
اگر محلول نیم را در عصر بلافاصله بعد از تهیه تحت شرایط رطوبی و یا هنگامی که گیاهان و آفات رطوبی داشته باشند بکار بیریم بسیار موثر خواهد بود. غلظت زیاد محلول نیم باعث سوختگی برگ گیاهان می گردد و دشمنان طبیعی نیز تحت تاثیر مستقیم نیم قرار خواهند گرفت. این را می توانید در باغ وحش حشرات امتحان کنید
دستورهای مختلفی بر تهیه محلول نیم وجود دارد.
در غنا، آفریقا  روغن دانه نیم را بر روی کلم آزمایش کرده اند و اثرات خوبی بر روی بید  diamondback (Pluttella xylostella ) پیدا کردند. و دستورالعمل ساخت آن بدین شرح است:
30 گرم  دانه نیم ( که پوست دانه آن کنده شده باشد) را در یک لیتر آب مخلوط کنید  برگ‌ها یک شب بمانند. در صبح محلول را با یک الک نرم صاف کنید و سریعاً آن را سمپاشی کنید. این محلول را نمی توان رقیق کرد.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۱٩ - مهدی ابراهیمی

توليد محصولات ارگانيك و كاهش فقر در جهان

سالهاست كه غذاهاي ارگانيك به عنوان يك بازار لوكس براي افراد پر درآمد مطرح است.
محققان در كشاورزي ارگانيك و امنيت غذايي كه توسط سازمان ملل متحد در رم برگزار گرديده اين موضوع را مطرح كردند كه با افزايش سطح زير كشت محصولات ارگانيك مي توان به كاهش گرسنگي در حهان كمك كرد و خطرات زيست محيطي را كاهش داد.
محققان دانماركي نتايج تحقيقي را ارايه دادند كه تاييد مي كند با كشاورزي ارگانيك امنيت غذايي در صحراي آقريقا افزايش يافته است. نتايج اين تحقيق را آقاي هادربرگ محقق دانماركي موسسه تحقيقات كشاورزي ارگانيك دانمارك مطرح كرد.
اگر كشاورزان از شيو هاي سنتي استفاده كنند ديگر نياز به خريد كودهاي شيميايي و آفت كشهاي مضر نخواهند داشت و بدن ترتيب باعث كاهش هزينه ها، افزايش تنوع زيستي و توليد پايدار شده اند. اگر اين محصولات بتوانند گواهي ارگانيك دريافت كنند آنها مي توانند محصولات خود را صادر كنند و جايزه محصولات ارگانيك را دريافت كنند.
با توجه به تغييرات آب و هوايي جهان به نظر مي رسد كه كشورهاي فقير جهان آسيب پذيري بيشتري نسبت  به اين تغييرات داشته باشند و تبديل به كشاورزي ارگانيك تا حدود زيادي از اين وضعيت خواهد كاست.
تعريف سازمان ملل متحده از كشاورزي ارگانيك عدم استفاده از كودهاي شيميايي، آفت كشهاي شيميايي، كاهش آلودگي محيط زيست و بهبود سلامت گياهان، حيوانات و در نهايت انسانهاست. امروزه 120 كشور دنيا در حال توليد محصولات ارگانيك هستند و گردش مالي اين توليدات بالغ بر 40 بيليون دلار در سال گذشته بوده است.
منبع: www.yahoonews.com

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۱۸ - مهدی ابراهیمی

چند مورد از آفت كشهاي گياهي مورد استفاده در كشاورزي ارگانيك

تهیه و کاربرد آفت کشهای گیاهی به دانش چگونگی ساخت آنها بستگی دارد. اما مواد و ساختار پیچیده ای ندارند. و این یک علامت  ساده در بیشتر کشاورزی های سنتی است . بعضی از آفت کشهای گیاهی به شرح زیر است:
• برگ درخت نیم
• پیرتروم مشتق شده از گل داوودي
• روتنون
• کواسیا
• زنجبیل
• فلفل تند شیلی
• گل همیشه بهار مکزیکی
• سیر

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۱٧ - مهدی ابراهیمی

افزايش گازهاي گلخانه اي توسط توليد كنندگان برنج آسيا

 كنفرانس كاهش گازهاي گلخانه اي در بانكوك به افزايش گازهاي گلخانه اي توسط توليد كنندگان برنج در آسيا اشاره كرده است.
تصاعد گاز متان از مزارع برنج همانند سوزاندن هيزم ، اگزوز اتومبيل و بقيه منابعي كه دي اكسيد كربن را به اتمسفر مي فرستند باعث افزايش گازهاي گلخانه‌اي در جهان مي‌گردد. در اين كنفرانس اشاره گرديد كه توليد برنج اولين منبع آلودگي متان در قرن بيستم است. ما محصولات ديگري را نداريم كه به اندازه برنج باعث تصاعد گازهاي گلخانه‌اي گردد. اين سخنان توسط آقاي دكتر واسمن رئيس مركز تحقيقات بين المللي برنج فيليپين بيان گرديد. وي افزود اگر كشورهاي آسيايي ميخواهند گازهاي گلخانه اي را كاهش دهند بايد به روش توليد برنج توجه بيشتري كنند. البته توليد برنج بزرگترين عامل ايجاد گازهاي گلخانه اي نيست اما در آسيا يكي از منابع تصاعد گازهاي گلخانه اي است كه غير قابل انكار مي باشد. يك نوع باكتري در مزارع برنج وجود  دارد كه با تجزيه مواد ارگانيك در شرايط بي هوازي، متان توليد مي‌كند و اين گاز به طور مستقيم به اتمسفر تصاعد مي يابد. يك مولكول متان 21 برابر بزرگتر از يك مولكول  دي اكسد كربن قابليت جذب گرما را دارد. متان 32% سهم گازهاي گلخانه اي را در جهان دارد.
گاز متان از منابع ديگري نيز تصاعد مي يابد مانند مردابهاي طبيعي، منابع انساني و دامداريها .  پيش بيني مي‌شود اين گاز در آينده افزايش يابد. براي كاهش گاز متان در مزارع بايد مزارع برنج را زه كشي كرد و اين كار هزينه  بالايي دارد.
منبع:  www.cnn.com

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۱٦ - مهدی ابراهیمی

افزايش سلامتي موشهاي آزمايشگاهي با استفاده از غذاهاي ارگانيك

يك تيم دانشمندان اروپايي از دانشگاه نيوكاسل در تحقيقي مشخص كردند كه موشهايي كه غذاهاي ارگانيك مصرف مي‌كردند داراي سطح سلامتي بيشتري نسبت به موشهايي كه غذاهاي معمولي مصرف مي‌كردند بودند.
دكتر براندي استاد دانشكده كشاورزي دانشگاه نيوكاسل اين طرح را با همكارانش در موسسه علوم كشاورزي دانمارك به طور مشترك انجام دادند.
اين دانشمندان دريافتند كه غذاهاي ارگانيك چندين فايده براي موشها داشت از آن جمله موشها راحت‌تر مي‌خوابيدند، داراري سيستم ايمني قوي تري بودند و تناسب اندام بهتري نسبت به موشهاي تغذيه شده با غذاهاي معمولي بودند. اين تحقيقات ثابت مي‌كند كه نوع غذا با ميزان سلامتي افراد رابطه مستقيم دارد و غذاهاي ارگانيك بهتر از غذاهاي معمولي هستند.
منبع: www.sciencedaily.com

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۱٥ - مهدی ابراهیمی

حشره‌کش‌ها و خطر پارکینسون

 
کارشناسان بار دیگر با شروع فصل سم‌پاشی مزارع و باغات، در مورد خطر استفاده از انواع آفت‌کش‌ها هشدار داده‌اند.
در تازه‌ترین گفته‌های کارشناسان بهداشت حرفه‌ای، که خبرگزاری رویترز آن را گزارش کرده، آمده است که اکنون بیش از هر زمان دیگری ارتباط بین استفاده از آفت‌کش‌ها و بالا رفتن احتمال بروز پارکینسون مشخص شده است.
مطالعات انجام شده روی کارگرانی که وظیفه سم‌پاشی را در مزارع به عهده داشته‌اند، نشان می‌دهد که این افراد 2 تا 3 برابر بیش از سایرین احتمال دارد که به پارکینسون مبتلا شوند.
این کارگران از سم«پاراکوات» برای از بین بردن علف‌های هرز استفاده می‌کردند.
مطالعه دیگر روی موش‌ها نشان داد مواجهه آنها با سم پاراکوات، باعث به وجود آمدن نوعی پروتئین به نام «آلفا- سینوکلئین» (alpha-synuclein) در آنها می‌شود. 

منبع:روزنامه همشهری


 

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۱٤ - مهدی ابراهیمی

كشاورزي ارگانيك در مالزي در حال همگاني شدن است

امروزه با افزايش آگاهي كشاورزان درباره خطرات استفاده از مواد شيميايي و آفت كشها در كشاورزي معمولي كشاورزان مالزي بدنبال تغيير مزارع خود به كشت به صورت ارگانيك هستند.در حال حاضر 2376 هكتار مزرعه گواهي شده ارگانيك در مالزي وجود دارد در حالي كه در سال 2001 تنها 131 هكتار زمين بصورت ارگانيك كشت مي‌شد.
وزير كشاورزي مالزي در حين بازديد از يكي از مزارع ارگانيك گفت كه اين كشور قادر به صادرات محصولات ارگانيك را به تمام نقاط دنيا است. در مالزي به دليل اهميت كشاورزي ارگانيك يك روز را بنام روز كشاورزي ارگانيك نام گذاري كرده اند.بيشترين فعاليت كشاورزي ارگانيك در شهر سلانگور صورت  مي‌گيرد.استانداردهاي محصولات ارگانيك مالزي با همكاري فدراسيون بين المللي جنبش محصولات كشاورزي ارگانيك، كدكس غذايي و سازمانهاي غير دولتي مالزيايي تدوين شده است.
در حال حاضر هفتاد مزرعه از 947 مزرعه گواهي ارگانيك را دريافت كرده اند و بقيه نيز به مرور و با گذراندن دوره تبديل گواهي ارگانيك دريافت خواهند كرد.
براي اطمينان از عدم وجود باقي مانده سموم و مواد شيميايي در غذاهاي ارگانيك قبل از اعطاي گواهي آزمايشهاي زيادي بر روي محصولات صورت مي‌گيرد. در كشور مالزي تقاضا براي محصولات ارگانيك هر روز بيشتر مي‌شود.
منبع: www.newstartime.com

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۱۳ - مهدی ابراهیمی

آيا محصولات ارگانيك ميتواند باعث كاهش گرسنگي در جهان گردد؟

محققان نشان داده اند كه كشاورزي ارگانيك ميتواند غذاي جهان را تامين كند بدون اينكه اثر سويي بر كره زمين داشته باشد.
كشاورزي معمولي بر پايه استفاده از آفت كشها و حشره كشها و با كشت تك محصولي تلاش دارد كه ميزان عملكرد محصولات را افزايش دهد. چندين پروژه تحقيقاتي در آمريكا، انگليس و استراليا نشان داده است كه با استفاده از روشهاي كشاورزي  ارگانيك باعث افزايش عملكرد محصول تا 40% گرديده است.
در حال حاضر بسياري از توليد كنندگان بذور و آفت كشهاي شيميايي بدنبال فروش محصولات خود در بازارهاي كشورهاي جهان سوم هستند زيرا براي محصولات آنها در كشورهاي پيشرفته ديگر مشتري وجود ندارد. و به ادعاي خود مي‌خواهند در كشورهاي در حال توسعه انقلاب سبز ايجاد كنند.
تحقيقات اخير كه در نشريه بين المللي Nature به چاپ رسيده نشان مي‌دهد كه كشت برنج، ذرت، گندم  به صورت ارگانيك باعث افزايش عملكرد نسبت به كشاورزي مدرن گرديده است.
تحقيقي ديگر كه توسط دانشگاهEssex  انگلستان انجام گرديده نشان مي‌دهد كه كشاورزان هندي، برزيلي، كنيايي، گواتمالايي و هندوراسي با تبديل كشاورزي معمولي خود به كشاورزي ارگانيك عملكرد مزارع آنها دو تا سه برابر افزايش يافته است. همچنين كشاورزان كوبايي كه با تحريمهاي تجاري آمريكا مواجه شدند و بدليل اينكه نتوانستند كود شيميايي و آفت كشهاي خود را از طريق واردات تامين كنند اقدام به كشت به صورت ارگانيك كردند و خيلي هم موفق شدند. با روشهاي كشاورزي ارگانيك مي‌توان باعث بهبود باروري خاك و جلوگيري از فرسايش خاك را به همراه آورد. با بهبود فن آوري كنترل طبيعي آفات ميتوان كشاورزي ارگانيك را اقتصادي تر كرد.
تمام علاقمندان به كشاورزي ارگانيك و رهبران زيست محيطي بر اين عقيده اند كه براي داشتن جهاني بدون گرسنه نياز به كشاورزي پايدار و همت كشاورزان داريم. اما جنگ حكومتها از منظر سياسي و اجتماعي فاكتورهايي هستند كه باعث فقر و گرسنگي ميليون ها آدم در سراسر جهان گرديده است و اگر همين روند ادامه يابد گرسنگي نيز همچنان ادامه خواهد يافت.
منبع: www.newyorktimes.com

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۱٢ - مهدی ابراهیمی

اتحاديه اروپا از ورود چغندر قند تراريخته به اروپا ممانعت كرد

 

متخصصان بيوتكنولوژي اروپا از ورود بذر چغندر قند ارگانيك به اروپا سر باز زدند.                                                                                                                                                               

ابن واريته از چغندر كه به نام H7-1  نام دارد توسط شركت مونسانتو در آمريكا با همكاري شركت آلماني KWS توليد گرديده است. اين گياه تراريخته به علف كش رانداپ (گلايفوزيت ) كه يكي از سموم شيميايي خطرناك می باشد مقاوم است. كاربرد چغندر قند بيشتر براي مصارف انساني در توليد شكر، شربت و ملاس است.

متخصصان اتحاديه اروپا ميگويند براي تصويب استفاده از اين نوع چغندر نياز به جلب رضايت تمامي اعضاي اتحاديه اروپا با سيستم راي گيري است.

اغلب مردم اروپا از خطرات مصرف مواد تراريخته آگاه هستند و به استفاده از اين مواد تمايلي ندارند. البته شركتهاي توليد كننده محصولات تراريخته كه تمايل دارند محصولات خود را در اروپا به فروش برسانند ادعا مي‌كنند كه محصولات آنها سالم است و تفاوتي با غذاهاي معمولي ندارند.

اتحاديه اروپا هنوز در مورد ذرتهاي تراريخته هم تصميمي نگرفته است اين ذرتها به كرم ساقه خوار اروپايي و علف كش رانداپ مقاوم هستند.

منبع:WWW.REUTERS.COM

 

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۱۱ - مهدی ابراهیمی

آفت کش های گیاهی و كاربرد آنها در كشاورزي ارگانيك

 

بعضی از گیاهان حاوی ترکیباتی هستند که برای حشرات مضر بوده و اگر این ترکیبات را از گیاهان استخراج کنند و در محصولات آلوده مورد استفاده قرار دهند آنرا آفت کش های گياهي می گویند.

استفاده از آفت کشهای گیاهی به منظور کنترل آفات روش جدیدی نیست . روتنون (Derris   sp ) و نیکوتین ( Tabbacco ) و پیرترین (مشتق شده از گل داوودی) بطور وسیعی هم در مزارع کوچک و هم در مزارع بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. اغلب آفت کشهای گیاهی روی سیستم تنفسی و گوارشی حشره تاثیر می گذارند. و ایجاد مسمومیت می کنند بنابراین آنها خیلی انتخابی نیستند ولی هدف آنها طیف وسیعی از حشرات بوده به این معنی که بسیاری از ارگانیسم های مفید را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. بهر حال سمیت آفت کشهای گیاهی خیلی زیاد نبوده و با کاربرد انتخابی اثرات منفی آنها برای ارگانیسم های مفید  کاهش خواهد یافت. بنابراین آفت کشهای گیاهی عموماً قابلیت تجریه بالایی داشته و سریعاً ظرف چند ساعت یا کمتر از 1 روز غیر فعال می گردند. و در نتیجه باعث کاهش عملکرد آنها بر روی ارگانیسم های مفید می گردند. این آفت کشها نسبتاً با محیط زیست تطابق دارند.

اگر چه این آفت کش‌ها طبیعی هستند اما در هر حال اكوسیستم های کشاورزی بطور وسیعی مورد استفاده قرار بگیرند برای دشمنان طبیعی و انسان‌ها بسیار سمی خواهند بود.

برای مثال نیکوتین مشتق شده از تنباکو یکی از سموم ارگانیک بسیار سمی برای انسان و دیگر حیوانات خونگرم است. قبل از اینکه یک آفت کش طبیعی را د رمحدوده وسیعی از زمین ها مورد استفاده قرار گیرد آنرا باید در یک مزرعه کوچک مورد مطالعه قرارداد.

از آفت کش‌های طبیعی بعنوان یک ایده ناقص استفاده نکنید. ابتدا اثرات آنرا بر اکوسیستم و چگونگی اثرات آن بر گیاهان آگاه شوید.

 

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۱٠ - مهدی ابراهیمی

ميوه ها و سبزي هاي توليدي با روشهاي نوين كشاورزي، مواد غذايي كمتري دارند

بررسي هاي دانشمندان بيوشمي كه روي دسته اي از ميوه ها و سبزي ها بعمل آمده نشان داده است آن دسته از ميوه ها و سبزي هايي كه با روش كشاورزي نوين بعمل آمده بودند ارزش غذايي كمتري داشته و در مقايسه با ميوه ها و سبزي هاي با روش معمول، ويتامين ها و مواد معدني موجود در آنها بمراتب كمتر بوده است. ميزان اين كمبود، طبق اظهار «دانولد ديويس» دانشمندان بيوشمي دانشگاه تكزاس (آمريكا) شعبه شهر آستين 38 بوده است. اين پژوهشگر گفته است كه اين كاهش ارزش غذايي را در 13 نوع ويتامين و مواد معدني مهم موجود در ميوه ها و سبزي هاي مورد آزمايش خود از جمله كلسيم، فسفر، آهن، پروتئين، ويتامين «ث»، ويتامين «ب» و ... سنجش و مشاهده كرده است. بكار بردن مواد شيميايي و روش هاي ژنتيكي و ... كه به منظور افزايش محصول و دفعات محصول دهي نبات و بزرگي دانه ها، برگ ها و ميوه ها جهت افزايش وزن و جلب مشتري و در نتيجه كسب درآمد بيشتر از كشاورزي باعث كاهش مواد لازم شده است. به عبارت ديگر، بكار بردن روش هاي تازه تنها به سود اصحاب كشاورزي (توليد كننده) بوده، نه مصرف كننده اين محصولات. مصرف كننده به علت كاهش ورود مواد لازم به بدنش، با اين كه در حجم خوردن تغييري حاصل نشده، سلامت و تندرستي اش به مخاطره افتاده است.
تفسير اين گزارش اين است كه از اين ميوه ها و سبزي ها بايد به ميزان تقريبا دو برابر خورد تا همان نتايج غذايي به دست آيد كه وارد كردن غذا به دستگاه گوارش با حجم دو برابر اگر آسان نباشد داراي زيان است.
دانشمندان بيوشمي دليل اين كاهش مواد مفيد را در بكار بردن تكنيك هاي تازه كشاورزي كه هدف از آنها توليد سريع و باردهي هرچه بيشتر
گياه است دانسته و گفته اند كه در اين روش ها، زمان لازم براي توليد ميوه و سبزي طي نمي شود و توجه شركت هاي كشاورزي و كشاورزان، توليد سريع و محصولي با وزن بيشتر است و به اين سبب همه تدابير را بكار مي برند تا ميوه بزرگتر باشد و زودتر به دست آيد و به بازار برسد و پول عايد آنان سازد و درنتيجه به ارزش غذايي آن توجه ندارند. در اين ميان، نگاه مصرف كننده به دولت متبوع است كه وارد عمل شود و از حقوق او دفاع كند. قاعدتا نبايد سودبري به زيان سلامت مردم باشد، و دولت ها هستند كه بايد از جان و مال اتباع خود محافظت و محارست كنند. توليد ميوه و سبزي بايد مراحل طبيعي اش را طي كند و از اندازه و حجم طبيعي اش بزرگتر نباشد كه مقدار اضافي، فقط آب است و بي خاصيت، ولي پول به جيب توليد كننده سرازير مي كند. همين نتايج قبلا در مورد محصولات كشاورزي و دامي ديگر به دست آمده و هشدارهاي لازم داده شده بود.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٩ - مهدی ابراهیمی

خاويار ارگانيك وارد بازار اروپا شد

توليد نخستين خاويار و گوشت ماهى خاويار ارگانيك نوآورى تازه اى در صنايع غذايى جهان محسوب مى شود. به گزارش ايانا و به نقل از سايت خبرى بيزينس وير- يك شركت آلمانى موسوم به «خاويار كريتور» توانسته نخستين خاويار و گوشت ماهى خاويار ارگانيك با كيفيت توليد كرده و محصول خود را به بازارهاى بين المللى معرفى كند. بنابر اين گزارش: اين شركت براى پرورش ماهيان خاويارى و كشت خاويار هاى خود از هيچ ماده هورمونى و يا دستكاريهاى ژنتيكى استفاده نكرده است. شركت «خاويار كريتور» در نمايشگاه غذاهاى دريايى اروپا كه در بروكسل برگزار شد محصول خود را معرفى كرد. بنابر اين گزارش: شركت مذكور با احداث بزرگترين سايت آبزى پرورى سرپوشيده براى پرورش ماهيان خاويارى توانسته ماهيان خاويارى با كيفيت بالا پرورش داده و مقادير قابل توجهى خاويار با كيفيت كشت كند.
براساس اين گزارش و طبق اظهارات كارشناسان شيميايى و بهداشتى اروپا آزمايشهاى متعددى روى آب و غذاى ماهيان خاويارى اين شركت صورت گرفته و هيچ نشانه اى از مواد هورمونى و يا دستكاريهاى ژنتيكى در پرورش اين ماهيان مشاهده نشده است. گفتنى است: ماهيان خاويارى شركت «خاويار كريتور» كاملا طبق قوانين زيست محيطى توليد شده اند و داراى گواهينامه ارگانيك بين المللى هستند

منبع: ابرار اقتصادي

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۸ - مهدی ابراهیمی

افزايش توليد و فروش محصولات ارگانيك در جهان

آمارهاي جهاني نشان ميدهد كه كشاورزي ارگانيك رشد خوبي را در چند سال گذشته تجربه كرده و پيش بيني مي‌شود در چند سال آينده نيز رشد خوبي را خواهد داشت.

انجمن تجارت محصولات ارگانيك (OTA) در آمريكا علام كرده است كه رشد خوبي در تجارت محصولات ارگانيك اتفاق اتفاده است. طبق گزارشي كه در نمايشگاه محصولات ارگانيك  آلمان(BIOFACH) توسط فدراسيون بين المللي جنبش محصولات ارگانيك(IFOAM) ، مركز تحقيقات كشاورزي ارگانيك(FIBL) و بنياد اكولوژي كشاورزي ارگانيك(ESOL)  ارايه گرديد همه آمارها حاكي از تقاضاي بالا براي محصولات ارگانيك است.

نتايج آماري  و روند توليد محصولات ارگانيك در جهان نشان ميدهد كه حدود 30 ميليون هكتار زمين بصورت گواهي شده به كشت محصولات ارگانيك اختصاص دارد. ميزان معاملات محصولات ارگانيك به حدود25 بيليون يورو در سال 2005 رسيده است. اين گزارش مي‌افزايد كشورهاي اروپايي و آمريكاي شمالي سردرمدار توليد محصولات ارگانيك در جهان هستند.

ممنسوحات ارگانيك، پاك كننده هاي و شوينده هاي ارگانيك ، غذاي ارگانيك حيوانات خانگي و لوازم آرايشي ارگانيك رشد 30 درصدي را در سال 2005 تجربه كرده اند و پيش بيني مي‌شود در سالهاي اينده رشد بيشتري را داشته باشند. در امريكا 30 درصد از محصولات ارگانيك وارداتي است. تخمين زده ميشود 160000 فروشگاه محصولات ارگانيك و سيصد ميليون مصرف كننده محصولات ارگانيك در دنيا وجود داشته باشد.

منبع:   http://www.prminds.com/.

 

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٧ - مهدی ابراهیمی

كشاورزي ارگانيك سلاحي جديد براي مبارزه با گرمايش جهاني

 بعد از 23 سال تحقيق درباره عمليات كشاورزي ارگانيك، محققان موسسه رودل(Rodale) دريافته اند كه كشاورزي ارگانيك باعث كاهش گرمايش جهاني ميگردد.

اين موسسه كه بزرگترين و قديمي‌ترين مطالعات را در باره كشاورزي ارگانيك در جهان انجام مي‌دهد مداركي جمع آوري كرده است كه نشان ميدهد در كشاورزي ارگانيك ، مواد ارگانيك خاك بطور واقعي باعث كاهش گازهاي گلخانه‌اي با بدام انداختن دي اكسيد كربن در خاك و تبديل آن به مواد ارگانيك مي‌گردد.

كشاورزي ارگانيك ابزاري جديد و قوي بر عليه گرم شدن جهاني كره زمين است. اين سخنان را آقاي آنتوني رودل رئيس موسسه مي‌گويد. طي فرايند حبس كربن، گياهان و خاك كربن محيطي را جذب مي‌كنند. با حبس كربن در خاك اين كربن به راحتي آزاد نخواهد شد و باعث اثر فوق العاده اي براي كاهش گازهاي گلخانه اي خواهد شد. همچنين كربن به حفظ و رشد گياهان كمك مي‌كند. دانشمندان تخمين ميزنند كه دي اكسيد كربن بيش از هشتاد درصد گازهاي گاخانه اي زمين را تشكيل مي‌دهد.

از سال 1981 اين موسسه ميزان كربن و نيتروژن اطراف خاك مزراع ارگانيك و معمولي را اندازه گيري كرده است. آنها دريافته‌اند كه كربن مزارع ارگانيك 15 تا 28% بيش از مزارع معمولي است. همچنين در عمليات كشاورزي ارگانيك گازهاي گلخانه اي كمتري تصاعد مي‌ابند و با كاهش مصرف نهاده ها در كشاورزي ارگانيك انرژي كمتري براي توليد اين مواد مصرف خواهد شد. نتايج اين تحقيق توسط دانشگاه پنسيلوانيا و اداره حفاظت محيط زيست آمريكا نيز تاييد گرديده.

منبع: WW.NEWFARM.COM

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٦ - مهدی ابراهیمی

توليد كنندگان شير ارگانيك به مخالفان استفاده از يونجه تراريخته پيوستند

توليد كنندگان شير ارگانيك به مخالفان استفاده از يونجه تراريخته((Roundup Ready توليدي شركت مونسانتو پيوستند. بيش از هزار نفر از توليد كنندگان شير ارگانيك در آمريكا به تظاهرات بر عليه استفاده از يونجه تراريخته پرداختند. آنها مي‌گفنتند اگر يونجه ارگانيك كافي در آمريكا توليد نگردد صنعت توليد شير ارگانيك تعطيل خواهد شد. يونجه گياهي چند ساله است كه گرده افشاني وسيعي را انجام ميدهد. به همين دليل با كشت يونجه هاي تراريخته سريعا يونجه هاي ارگانيك و معمولي آلوده مي‌گردند. و از تلقيح يونجه هاي معمولي و تراريخته نمي توان جلوگيري كرد. به همين دليل كشاورزان با شكايت به دادگاه فدرال آمريكا خواستار توقف كشت يونجه تراريخته  شدند. قاضي دادگاه نيز راي را به نفع كشاورزان توليد كننده محصولات ارگانيك صادر كرده و دستور توقف كشت يونجه تراريخته را صادر نمود.

يونجه در آمريكا سومين محصول زراعي از نظر ميزان توليد است. يونجه تراريخته كه مقاوم به علف كش رانداپ(گلايفوزيت) است همچنين باعث افزايش مصرف علف كشها و در نهايت مقاومت علفهاي هرز را به دنبال خواهد داشت.

از يونجه در غذاي گوسفند، گاو، مرغ و در مواردي در دسرهاي انساني نيز استفاده مي‌گردد.در حال حاضر ميزان توليد يونجه ارگانيك در آمريكا سالانه 450000 تن است و اگر با يونجه هاي تراريخته مخلوط گردد ديگر نمي‌توان شير ارگانيك توليد كرد زيرا استفاده از محصولات تراريخته در كشاورزي ارگانيك ممنوع است.

منبع: WWW.NUTRAINGRIDIENT.COM

 

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٥ - مهدی ابراهیمی

آفت کشهای طبیعی و كاربرد آنها در كشاورزي ارگانيك

تقویت گیاهان در برابر بیماری‌ها و آفات بهترین روش حفاظت گیاهان است . اگر چه روش‌های کاشت تطابق یافته همراه با مدیریت خوب اکوسیستم ها (ارگانیسم مفید) هجوم آفات و بیماری‌ها را محدود کرده و کاهش می دهدو در بعضی از موارد که روش‌های پیشگیری کافی نبوده و خسارات آفات و بیماری‌ها به سطح زیان اقتصادی می رسد در این هنگام به منظور کنترل مستقیماً می توان از آفت کشهای طبیعی استفاده کرد.

در هر حال در کشاورزی متداول دیدگاه بر این مبنی است که استفاده از آفت کشهای بهترین و سریعترین روش به منظور کاهش خسارت آفت می باشد. کشاورزان ارگانیک می دانند که روشهای پیشگیری بسیار مهمتر بوده و اگر پیشگیری کافی نبود می  توان از آفت کشهای طبیعی استفاده کرد.

 

تهيه آفت کش طبیعی

وقتی شما آفاتی را بعنوان مثال شته ها را دیدید که با قارچ‌ها انباشته شده اند شما می توانید آفت کش زیستی خود را از این حشرات مرده تهیه کنید. هر اندازه که می توانید از این نوع حشرات جمع آوری کنید آنها را در شیشه های پر از آب قرار دهید سپس آنها را خرد کرده و به آرامی تکان دهید با این کار اسپورهای قارچ آزاد خواهند شد.

این آب را فیلتراسیون کرده تا قطعات بزرگ بدن حشرات جدا گردد. مایع باقیمانده را می توانید در باغ وحش حشرات روی حشرات آزمایش کنید این محلول را برای حشراتی که در پارچ هستند اسپری کنید روش بهتر این که یک برگ را در محلول حاوی حشرات قرار دهید روز بعد پارچ را چک کنید که آیا حشرات آلوده شده اند یا خیر؟ و از آب خالص برای کنترل استفاده کنید. اگر محلول شما حشرات را آلوده کرده بود می توانید از این محلول برای کنترل آفات در مزرعه استفاده کنید.

 

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٤ - مهدی ابراهیمی

استفاده از میکروبهای آنتاگونیست در كشاورزي ارگانيك

دشمنان طبیعی که باعث از بین رفتن آفات و بیماری‌ها می شوند اغلب قارچ‌ها یا باکتری‌ها هستند آنها غالباً آنتاگونیست که به حشره کشهای میکروبی یا آفت کش‌های زیستی اشاره دارد، نامیده می شوند.

بعضی از میکروب های آنتاگونیست متداول عبارتند از:

باکتری‌هایی مانند باسیلوس تورینجینس (B.t ) : B.t  از دهه 1960 میلادی بعنوان یک میکروب کش تجاری مورد استفاده قرار گرفته است. انواع مختلف B.t در بازار موجود هستند که برای مبارزه با کاترپیلارها  و سوسکها در سبزیجات و دیگر محصولات کشاورزی و همچنین برای کنترل مگس و مگسهای سیاه کاربرد دارد.

ویروسهایی مانند ویروسNPV (نوکلئار پلی هیدرویس) که برای کنترل چندین گونه از کاترپیلارها موثر است . هرگونه از حشرات به گونه  خاصی از NPV نیاز دارد.

مثلاً کرم بازودار، کرم برگخوار چغندقند (Spodoptera exigua  ) یک مشکل اصلی در تولید موسیر در اندونزی است . تجربیات نیز  نشان داده که استفاده از  Se NPV  (NPV   گونه S.exigua ) کنترل بهتری نسبت به حشره کش‌ها اعمال می کند و کشاورزان خود را با این روش کنترلی  تطبیق داده اند.

تعداد زیادی از کشاورزان در سوماترای غربی در مزرعه خود NPV تولید می کنند.

قارچهایی  مانند Beauveria bassiana که حشرات را می کشند. سویه های مختلفی از این قارچ‌ها بطور تجاری موجود هستند . بطور مثال سویه Bb 147 برای کنترل مرگ و میر ذرت (Ostrinia   nubilalis و O. furnacaiis ) در ذرت و سویه GHA علیه مگس سفید ، تریپس و ساس (Mealy bug ) در سبزیجات و گیاهان زینتی استفاده می شود.

قارچ‌هایی که بر علیه میکروب های بیماریزای گیاهان استفاده می شود برای مثال گونه های مختلف تریکودرما که بطور وسیعی در آسیا برای پیشگیری از باکتری‌های خاکزاد مانند باکتری عامل مرگ گیاهچه ، باکتری پوسیدگی ریشه  استفاده می گردد.

نماتدهایی مانندCarpocapsae و  Steinernema که حشرات خاک را مانند کرمهای طوقه بر (Agrotis ) در سبزیجات را کنترل می کند.

 

 

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۳ - مهدی ابراهیمی

اثرات مضر آفت کشها در كشاورزي معمولي

 

مصرف نادرست و زیاده از حد آفت کشها منجر به بروز مشکلات خطرناک و جدی برای کشاورزی در مناطق معتدل و گرم دنیا شده است. کشاورزان خرده پا در آسیا در مورد استراتژی کنترل آفات تجدید نظر کرده اند. زیرا استفاده بیش از اندازه آفت کشها باعث شیوع آفات جدید، بروز مشکلاتی در سلامتی انسانها و افزایش هزینه ها گردیده است

دو اثر منفی کاربرد آفت کشها بر علیه آفات و بیماریها

1- تجدید حیات جمعیت آفات بعد از حذف کامل دشمنان طبیعی : در برخی موارد، آفت کشها بجای معالجه باعث پیدایش آفات دیگر می شوند زیرا بسیاری از آفت  کشها ارگانیسم های مفید را از بین می برند و آفات بلافاصله بعد از استفاده از آفت کشها ، بسرعت رشد می کنند تا جائیکه دیگر دشمنان طبیعی نمی توانند جمعیت آفات را کنترل کنند  و به همین دلیل آفات غیر اصلی تبدیل به آفات مهم می گردند. بعنوان مثال کنه عنکبوتی قرمز که دارای دشمنان طبیعی زیادی است اما بعلت سمپاشی های فراوان در مزارع به مشکلی جدی تبدیل شده است این پدیده را بعنوان تجدید حیات می دانند.

2- توسعه جمعیت های حشرات مقاوم به حشره کشها: در صورت مصرف مداوم آفت کشها آفات هدف خود را با این مواد شیمیایی تطبیق داده و در نتیجه در برابر این سموم مقاوم می شوند.

مقاومت به این معنی است که آفات در مقابل ترکیب شیمیایی آفت کشها مقاوم شده و توسط آنها از بین نمی روند. تعداد زیادی از گونه های مهم آفات کشاورزان شناخته شده است که بر علیه چندین آفت کش مقاوم شده اند و فقط سموم شیمیایی بسیار قوی بر آنها تاثیر دارد. مثالهایی از مقاومت آفات به سموم عبارتند از:

      شته سبز هلو، سوسک کلرادوی سیب زمینی ، سوسک برگخوار سیب زمینی و بید diamondback

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/٢ - مهدی ابراهیمی

به بهانه يكصدمين سال تولد خانم راشل كارسون

 زن ساكتي كه صداي كتاب او بسيار بلند بود

 

خانم راشل كارسون به طبيعت و نويسندگي بسيار علاقه داشت و در سال 1962 كتاب بهار خاموش را نوشت. اين كتاب  درباره خطرات مواد آفت كش شيميايي بود  و باعث آگاهي تمامي دولتمردان در مورد خطرات مواد شيميايي شد.

خانم راشل كارسون صد سال پيش در شهر كوچكي در غرب پنسيلوانيا متولد شد او رشته زيست شناسي را در دانشگاه پنسيلوانيا گذراند و سپس كارشناسي ارشد خود را از دانشگاه جانز هاپكينز در رشته زيست شناسي دريا گرفت  در سال 1958 خانم كارسون نامه اي را از طرف دوستان خود دريافت كرد كه در اثر سمپاشي با سم خطرناك د.د.ت پرندگان بسياري از بين رفته اند. وي بعد از اين موضوع شروع به نوشتن كتاب بهار خاموش(Silent Spring) كرد كه نوشتن اين كتاب چهار سال طول كشيد. در ايتداي انتشار اين كتاب توليد كنندگان مواد شيميايي با مخالفت شديدي با خانم كارسون برخواستند و به وي تهمتهاي زيادي زدند. ولي بالاخره در سال 1972 دولت آمريكا به دليل مشكلات فراواني كه در اثر سم د.د.ت بوجود آمد مصرف اين سم را ممنوع كرد.خانم كارسون خود به سرطان سينه مبتلا شد و در سال 1964 در ايالت مريلند فوت كرد.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/٢/۱ - مهدی ابراهیمی