غذاهای ارگانیک

 

غذاهاي تراريخته: مايه رحمت يا باعث زحمت!

هنگامي كه به يك سيب گاز ميزنيد تا حدي ميدانيد كه چه چيزي  داريد ميخوريدو از آن لذت مي بريد. اما خيلي از غذاها را نميدانيد كه حاوي مواد تراريخته ژنتيكي هستند يا خير .
ذرت، سويا ، پنبه  و كلزا بيشترين گياهان تراريخته را در دنيا تشكيل مي‌دهند. بر اساس آمار وزرات كشاورزي آمريكا در سال 2006 حدود 61% ذرت و 89% سويا را محصولات تراريخته تشكيل دادهاند.
اغلب غذاهاي تراريخته براي تغذيه حيوانات مورد استفاده قرار مي‌گيرد و در نهايت از  خانه ها رستورانها و فروشگاهها سر در مي‌آورد.
تخمين زده مشيود كه حدود 70% مواد غذايي فرآيند شده حاوي مقاديري از مواد تراريخته ژنتيكي هستند. اين مواد شامل شربت ذرت شيرين، پروتيين ذرت، روغن كلزا، روغن پنبه و لسيتين ها است.
مواد تراريخته براي اولين بار در سال 1996 به بازار عرضه شد. اولين ژني كه به گياهان منتقل گرديد ژن BT بود كه يك سم معمولي براي از بين بردن حشرات است.اين ژنها را براي افزايش مقاومت گياهان به حملات حشرات انتقال مي‌دهند.
اخيرا نيز ژنهاي انسان را به برنج انتقال داده‌اند براي توليد داروهاي انساني . كه مي‌تواند تهديدي قوي براي سلامت انسان باشد.سازمان حفاظت محيط زيست آمريكا مي‌گويد كه گياهان تراريخته براي سلامت انسان ضرري ندارد اما منتقدان گياهان تراريخته معتقدند كه مدارك كافي براي اثبات اين ادعا وجود ندارد.
اقاي كومينس نويسنده كتاب غذاهاي مهندسي ژنتيك ميگويد بيشترين نگراني ها از غذاهاي تراريخته افزايش آلرژي، آسيب سيستم ايمني و دستگاه گوارش است. فرايند انتقال ژنها، وارد كردن خطرناك ژنهاي خارجي به غذاهاي معمولي است بدون اينكه بدانيم چه عواقبي در انتظار ما است.در سال 2000 مركز كنترل بيماريهاي واگير و پيشگيري در امريكا گزارشي را ارايه كرد كه ذرت تراريخته باعث ايجاد واكنشهاي آلرژيك شديدي شده است. كه علت آنرا پروتيين يافت شده در آن ذرت عنوان كرده اند. بهر حال بنظر ميرسد بهترين راه براي شناسايي محصولات تراريخته زدن برچسب محصول تراريخته بر روي آنهاست. بهترين راه هم براي عدم خوردن محصولات تراريخته خريدن محصولات ارگانيك است زيرا محصولات ارگانيك هم داري برچسب گواهي شده هستند و هم استفاده از محصولات تراريخته در كشاوزي ارگانيك ممنوع است. همچنين مصرف غذاهاي كامل و طبيعي و عدم مصرف غذاهاي فرآيند شده گزينه ديگري مي‌تواند باشد.

منبع: www.yahoonews.com

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۳۱ - مهدی ابراهیمی

کنترل زیستی آفات در كشاورزي ارگانيك

 
از تمام روش‌هایی که اخیراً برای مدیریت آفات و بیماری‌ها و علف‌های هرز ارائه گردیده است کنترل بیولوژیکی نسبت به سایر روش‌ها از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و شاید جزء آخرین یافته ها باشد.
کنترل بیولوژیکی شامل استفاده از دشمنان طبیعی به منظور مدیریت آفات و بیماریها است. این روش‌ها با سیستم های زنده سروکار دارد و بسیار پیچیده است و از مکانی به مکان دیگر و از زمانی به زمان دیگر متفاوت است. اصول اولیه کنترل بیولوژیکی در زیر آمده است:
در مدیریت تلیقی آفاتIPM  در مورد دشمنان طبیعی اطلاعات بسیار گسترده ای در دسترس است.

رهاسازی دشمنان طبیعی
اگر جمعیت دشمنان طبیعی موجود در منطقه بسیار کم است برای کنترل آفات می توان آنها را در یک آزمایشگاه پرورش داد سپس دشمنان طبیعی پرورش یافته را به منظور تقویت جمعیت این حشرات و هچنین کاهش جمعیت آفات در محصولات رهاسازی کنیم.
هنگام رهاسازی دشمنان طبیعی برای کنترل بیولوژیکی دو راه وجود دارد:
رهاسازی به منظور پیشگیری در ابتدای هر فصل: این روش هنگامی قابل استفاده  است که دشمنان طبیعی بتوانند در فصل محصول حاضر باشند که این ناشی از شرایط نامناسب جوی و عدم حضور آفات است. سپس جمعیتی از دشمنان طبیعی ایجاد  شده و در طول فصل رشد می کنند. رهاسازی دشمنان طبیعی در صورت ایجاد خسارت به محصولات توسط جمعیت آفات:
معمولاٌ این روش از عوامل بیماریزا استفاده می شود زیرا جمعیت آنها ثابت نمانده و در محیط محصولات بدون حضور میزبان (آفات) پراکنده می شوند و اغلب  تولید این عوامل بیماریزا گران است.

تریکوگراما برای کنترل میوه مردگی گوجه فرنگی
یک زنبور سیاه لاغر بنام تریکوگراما براسیلینسین تخم های آفت میوه مردگی گوجه را پیدا کرده (Helicovera    armigra ) و تخم های خودش را روی آنها می گذارد و باعث می شود بجای لارو میوه مردگی گوجه فرنگی یک زنبور ضعیف  از تخم خارج شود.
تریکوگراما برای گیاهان گوجه فرنگی مضر نمی باشد. تریکوگراما اندازه گیری شده و بر روی تریکوکاردها در مزرعه رهاسازی می شود که این کاردها  شامل چندین هزار تخم انگل هستند.
در هند این تریکوکاردها حاوی 20000 تخم انگل می باشند و قیمت آن 20 تا 30  روپيه است( 0.5$ امریکا)

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۳٠ - مهدی ابراهیمی

طبق يافته هاي جديد دانشمندان: غذاهاي ارگانيك سالم تر از غذاهاي معمولي هستند


با افزايش بحثها پيرامون اينكه آيا غذاهاي ارگانيك سالم تر هستند يا غذاهاي معمولي نتايج تحقيقات اخير نشان ميدهد كه غذاهاي ارگانيك سالم تر هستند.
دانشمندان آمريكايي با تحقيق بر روي ميوه هاي كيوي دريافتند كه ميوه هايي كه به روش ارگانيك توليد مي شود حاوي ويتامين سي و پلي فنل بيشتري نسبت به كيوي هاي معمولي هستند. اين تركيبات باعث كاهش كلسترول خون، افزايش گردش خون و پيشگيري از سرطان مي‌شود.
اين تحقيقات به اين دليل صورت گفت كه بعضي از متخصصان بدليل افزايش فروش محصولات ارگانيك گفته بودند كه اين محصولات تفاوتي با محصولات معمولي ندارد. ديويد ميلبند رئيس اداره محيط زيست امريكا گفته بود كه محصولات ارگانيك تفاوتي با محصولات معمولي ندارد و اين تحقيقات خط بطلاني بر نظريه ايشان است.
آقاي پيتر ملچت مدير سياست گذاري انجمن خاك آمريكا كه يكي از انجمن هاي پيشرو در زمينه كشاورزي ارگانيك است گفته است كه اين تحقيقات مدارك محكمي براي كساني است كه اين ادعا را دارند كه مبني بر اينكه محصولات ارگانيك با محصولات عادي فرقي ندارند. اين تحقيقات در مجله شيمي و صنعت توسط دكتر عادل كادرو و همكاران ايشان از دانشگاه ديويس كاليفرنيا چاپ گرديده است.
در اين مقاله آمده است كه تمامي مواد معدني اصلي ، اسيد آْسكوربيك و پلي فنل ها كه باعث افزايش آنتي اكسدانها مي‌گردد، در كيوي هاي ارگانيك بيشتر است. در كشاورزي معمولي ممكن است بدليل استفاده از مواد آفت كش باعث كاهش متابوليت هاي پلي فنلي در گياه گردد. عوامل پلي فنلي نقش محافظتي در مكانيسم دفاعي گياهان دارند.
كيويهاي ارگانيك داراي پوست كلفت تر و تيره تر هستند و دليل آن افزايش مقاومت گياه در برابر آفات و بيمارها به دليل عدم مصرف آفت كشها مي‌دانند.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٢٩ - مهدی ابراهیمی

پویایی جمعیت آفات و شکارگرها در كشاورزي ارگانيك

حشرات ، کنه ها ، قارچها ، باکتری‌هاو ... تحت  شرایط محیطی رشد می کنند اگر شرایط مناسب باشد تراکم جمعیت رشد خواهد کرد و در صورتی که شرایط نامناسب باشد جمعیت آنها کاهش خواهد یافت. این روابط متقابل برای دینامیک آفات و شکارگرها بسیار مهم تلقی می شود.
هنگامی که آفات شرایط محیطی را برای رشد خود مناسب ببینند سریعاً به رشد خود ادامه می دهند.و بدنبال آن اگر شکارگر شرایط غذایی را کافی ببیند سریعاً جمعیت خود را افزایش خواهند داد. در ادامه جمعیت آفات بدلیل شکارشدن کاهش خواهد یافت. در نتیجه با کاهش جمعیت آفات ، منابع غذایی شکارگرها کم شده و جمعیت آنها نیز کاهش می یابد. دوباره با افزایش جمعیت آفات، جمعیت شکارگرها افزایش می یابد و این چرخه تکرار می شود. این یک اصل کلی در دینامیک جمعیت است و منابع غذایی یک فاکتور محدود کننده برای تراکم جمعیت شکارگرهاست.


مدیریت و توسعه دشمنان طبیعی آفات

جمعیت های فعال دشمنان طبیعی می توانند بطور موثری ارگانیسم های آفات و بیماری‌ها را کنترل کنند و همچنین از تولید دسته جمعی آنها جلوگیری بعمل می آورید بنابراین کشاورزان ارگانیک باید از دشمنان طبیعی حمایت کنند و اجازه حضور آنها را در محصولات خود بدهند و زمینه را برای تقویت آنها فراهم کنند. این فعالیت ها را با روشهای زیر می توان تقویت کرد:
به حداقل رساندن کاربرد آفت کشهای طبیعی ( آفت کشهای شیمیایی را نمی توان در کشاورزی ارگانیک به کار برد)
اجازه حضور به بعضی از حشرات داده شود. در مزرعه زندگی کنند تا بعنوان غذا یا میزبانی  برای دشمنان طبیعی  باشند.
ایجاد سیستم کشت مختلف( مانند کشت مخلوط)
استفاده از گیاهان میزبان برای فراهم آوردن غذا و پناهگاه برای دشمنان طبیعی (برای مثال گلها برای حشرات بالغ بسیار مفیدند)

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٢۸ - مهدی ابراهیمی

انواع دشمنان طبیعی در كشاورزي ارگانيك

شکارگرها:
• شکارگرهای طبیعی شامل عنکبوت ها ، سوسک ها، سوسک بستر و مگس های خانواده Syrphidae
• شکارگرها معمولاً منبع غذایی خود را شکار کرده یا اینکه برای گرفتن آن دام پهن می کنند.
• شکارگرها می توانند از گونه های مختلف حشرات تغذیه کنند.
انگل ها:
• انگل های آفات غالباً زنبورها یا مگس ها هستند.
• فقط انگل لارو هستند و آنها غالباً در داخل یا روی بدن میزبان خود توسعه می یابند.
• انگل ها غاباً از میزبان خود کوچکتر هستند.
عوامل بیماریزا:
• عوامل بیماریزا حشرات قارچها ف باکتریها و ویروس هستند که باعث آلوده شدن و در نتیجه کشتن حشرات می گردند.
• عوامل بیماریزا برای آلوده ساختن حشرات و تکثیر آنها به شرایط خاصی  احتیاج دارند( مثل رطوبت بالا و نورکم)
• یکی از عوامل بیماریزای معمول( Bacillus   thuringiensis (B.t و ویروسNPV است.
نماتدها: 
• نماتدها  نوعی کرم‌های کوچک هستند
• بعضی از نماتدها به گیاهان حمله می کنند( مثل نماتد گره ریشه) و بقیه نماتدها را نماتدهای بیماریزای داخلی می گویند که به حشرات حمله کرده و باعث مرگ آنها می شوند.
• نماتدهای بیماریزای داخلی معمولاً فقط بر روی آفات خاکزی یا تحت شرایط رطوبی تاثیر گذار هستند.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٢٧ - مهدی ابراهیمی

دشمنان طبیعی آفات و استفاده از آنهادر كشاورزي ارگانيك

انواع مختلفی میکروارگانیسم ها در خاک وجود دارند اما همه آنها آفت نیستند . در حقیقت تعداد زیادی از حشرات می توانند عملکرد مفیدی در اکوسیستم محصولات داشته باشند. بقیه آنها ممکنست بازدیدکننده های محصولات باشند که از خاک گذشته و در گیاهان یا خاک باقی می مانند. همچنین ممکنست بعضی از آنها بی اثر باشند و نه از گیاه تغذیه کنند و نه به عنوان دشمنان طبیعی تاثیری بر جمعیت آفات داشته باشد.
بهر حال حشراتی که از محصولات تغذیه می کنند الزاماً آفت نمی باشند و ممکنست جمعیت آنها آنقدر زیاد نباشد که به محصولات خسارت وارد کنند. زیرا گیاهان بدون کاهش محصولات قادر به جبران صدمات وارده بخود هستند. بعلاوه حشرات را می توان بعنوان غذا یا میزبانی برای دشمنان طبیعی به شمار آورد.
دشمنان طبیعی دوستان کشاورزان هستند زیرا آنها برای کنترل آفات وبیماری‌های محصولات به کشاورزان کمک خواهند کرد. دشمنان طبیعی اثری بر گیاهان و انسانها ندارند.
دشمنان طبیعی به 4 گروه تقسیم می شوند:
1- شکارگرها یا پرداتور( تغذیه کننده ارگانیسم های آفت)
2- انگل ها یا پارازیتوئید ( انگل ارگانیسم های آفات)
3- بیمارگرها یا عوامل میکروبی( عامل بیماری در ازگانیسم های آفت)
4- نماتدها

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٢٦ - مهدی ابراهیمی

بررسي چرخه زندگی آفات در كشاورزي ارگانيك

 آفات در تمام مراحل زندگی قادر به حمله به گیاه نیستند.و این بسیار مهم است که چرخه زندگی آفات را بدانیم. برای اجرای یک برنامه پیشگیرانه قوی بسیار مهم است که بفهمیم کدامیک از مراحل زندگی حشرات یا عوامل بیماریزا باعث خسارات به گیاهان می گردد و چه موقع و کجا این عمل را انجام می دهند.
یک باغ وحش از حشرات به ما کمک زیادی در درک چرخه زندگی حشرات خواهد کرد. بهر حال اغلب حشرات یا عوامل بیماریزا در یک مرحله خاص از زندگی تمایل به هجوم بردن به گیاهان دارند. بنابراین تقابل بین چرخه زندگی آفات و بیماری‌ها با دوره زندگی محصولات بسیار مهم است.

باغ وحش حشرات: مطالعه چرخه زندگی و شکارچی های حشرات
جهت مطالعه چرخه زندگی حشرات ، سعی کنید که حشرات را در یک باغ وحش پرورش دهید . اگر چه کنترل تمام مراحل زندگی حشرات کار راحتی نیست. و فقط مطالعه بعضی از مراحل زندگی حشرات امکان پذیر است . بعضی از حشرات، تخمها، شفیره ، لارو و نوزاد حشرات را جمع آوری کرده و آنها را درون یک پارچ پلاستیکی همراه با مقداری برگ تازه قرار دهید . هنگامی که مراحل زندگی شکارگرها رامطالعه می کنید آنها را با میزان مناسب از حشرات تغذیه کنید . در پارچ پلاستیکی تکه هایی از کاغذ قرار دهید تا حشرات یکجا تجمع نکنند. درب پارچ را با یک توری شبکه مانند پوشانده تا اجازه ورود هوا و حفاظت از فرار حشرات فراهم باشد.
برای اینکه بدانیم حشرات در مراحل مختلف زندگی (لارو، شفیره و بلوغ) به چه چیزهایی احتیاج دارد ،باغ وحش حشرات بسیار مناسب است .
این روش برای پرورش لاروها یا شفیره ها که در مزرعه یافته شده اند بسیار مناسب است. برای اینکه بدانیم کدامیک از حشرات شکارگر هستند فقط کافی است این حشرات را در باغ وحش قرار داده (برای مثال زنبورها و کرمهای کوچک) و آنها را برای چند روز تحت نظر قرار دهیم . شما می توانید موثر بودن شکارگرها را با شمردن تعداد حشرات خورده شده در هر روز ومقایسه آن با سرعت تولید مثل حشره مورد شکار مقایسه کنید.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٢٥ - مهدی ابراهیمی

كشف روش جديدي براي تشخيص غذاهاي ارگانيك

محققان يك روش علمي جديد ابداع كرده اند كه بهتر از معيارهاي قبلي ميتواند مواد غذايي ارگانيك را كه بدون كودهاي شيميايي توليد شده از مواد غذايي معمولي مشخص كند.

به گزارش خبرگزاري يونايتد پرس محققان انگليسي در "پارك تحقيقاتي نورويچ" به تفاوتهايي در تركيب ابزوتوپ نيتروژن گوجه فرنگي، كاهو و هويج هاي ارگانيك با محصولات معمولي دست  يافتند.

در كشاورزي ارگانيك از كودهاي شيميايي برخلاف كشاورزي معمولي نمي‌توان استفاده كرد.

طبق اين مطالعه كه در مجله "شيمي ، كشاورزي و غذا " منتشر شده اين آزمايش ميزان يك ايزوتوپ خاص و يا شكل نيتروژن در غذا را بررسي مي‌كند. به اين ترتيب مي‌توان از ارگانيك بودن محصولي كه اين ادعا را كرده مطمئن بود. و البته فقط از جنبه كودهاي شيميايي و براي اندازه گيري باقيمانده سموم روشهاي آزمايشي ديگري وجود دارد.

 منبع: روزنامه همشهري

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٢٤ - مهدی ابراهیمی

دشمنان طبیعی و بكار گيري آنها در كشاورزي ارگانيك


چرا بعضی از حشرات در بعضی از محصولات بعنوان آفات عمل می کنند و در محصولات دیگر آفت نیستند؟ چرا بعضی از بیماری‌ها در بعضی ازفصول کاملاً حالت بیماریزایی دارند و در فصول دیگر بیماریزا نیستند؟ برای پاسخ به این سوالات باید چرخه زندگی آفات و بیماری‌ها را بدانیم و عکس العمل متقابل بین محیط زیست و حشرات را خوب درک کنیم. دانستن عواملی که بر آفات و بیماری‌ها اثر می گذارند به ما سرنخی می دهد که بدانیم چگونه آفات وبیماری‌ها را مدیریت کینم.

اکولوژی آفات وبیماریها:
اکولوژی مطالعه ارتباط بین ارگانیسم ها و محیط زیست است.
محیط زیست یک آفت یا بیماری شامل عوامل فیزیکی مانند دما، رطوبت، نور و فاکتورهای زیستی مانند تعدادی از گونه های دیگر ، منابع غذایی ، دشمنان طبیعی و رقیبان هستند ( ارگانیسم هایی که از منابع غذایی یکسان استفاده می کنند) در اکوسیستم های کشاورزی به حشرات بیشتر بصورت جمعیت نگاه می شود تا بصورت انفرادی . اگر یک حشره یک برگ را بخورد باعث کاهش عملکرد نخواهد شد اما جمعیت ده هزار نفری کرم‌ها باعث از بین رفتن محصول می گردند.
این روابط داخلی علت ان است که چرا حشرات وگونه های بیماریزا نمی توانند در تمام مراحل بصورت جمعیت های بزرگ رشد کنند و به محصولات آسیب برسانند. شرایط آب و هوایی ممکن است باعث تسریع چرخه زیستی گردد. گونه های گیاهی نیز ممکن است برای خوردن حشرات مفید نباشند و یا اینکه برای رشد و توسعه عوامل بیماریزا مناسب نباشند و یا اینکه شکارگرهای کافی برای شکار آفات وجود داشته باشد.
بهر حال شرایط زیست محیطی اکولوژیکی رشد حشرات را تعیین کرده و مشخص خواهد کرد که آیا این حشره به آفت تبدیل خواهند شد یا  خیر؟

دانستن نكات زير براي درك صحيح تكولوژي آفات و بيماريها بسيار مفيد است:

- چرخه زندگی و چگونگی تشکیل جمعیت های آفات و عوامل بیماریزا را بدانیم.
- دانستن دشمن طبیعی و چگونگی اهمیت آنها برای حفاظت گیاهان
- درک مفهوم کنترل بیولوژیکی که به جمعیت دشمنان طبیعی کمک می کند.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٢۳ - مهدی ابراهیمی

روشهای محافظت از گیاهان در كشاورزي ارگانيك

اگر تمام اعمال پیشگیرانه موفق نبود برای جلوگیری از ضررهای اقتصادی کشاورزان ، لازم است کارهای درمانی صورت گیرد . معنی کارهای درمانی همان کنترل آفات و بیماری‌ها است که به محصولات حمله کرده اند.چندین گزینه در مورد کشاورزی ارگانیک وجود دارد :
1- کنترل بیولوژیکی با شکارگرهای طبیعی یا میکروب ‌های آنتاگونیست
2- آفت کش های طبیعی بر پایه گیاهی یا ترکیبات طبیعی
3- کنترل مکانیکی بصورت قراردادن تله یا گرفتن با دست

 كاربرد تله های حشره گیر  در كشاورزي ارگانيك:
تله ها به کاهش جمعیت آفات کمک می کند. و اگر در مراحل اولیه مورد استفاده قرار گیرد از تکثیر آنها جلوگیری خواهد شد : چندین تله وجود دارد
• تله نوری که باعث جلب حشرات شب گرد می گردد.
• گودال های سرپوشیده که باعث بدام انداختن حشرات خزنده و حلزون ها می گردد.
• تله های چسبناک برای مثال تله های دارای رنگ جذاب که حشرات را بدام می اندازد.
• دامهای فرومونی که باعث آزاد  سازی هورمونهای جنسی حشره ماده گردیده و حشرات نر را بخود جلب کرده و آنها را بدام می اندازد.
• اگر تعداد زیادی از دامهای فرمونی را در یک محدوده قرار دهیم حشرات نر گیج شده و نمی توانند حشره ماده را برای جفت گیری و تولید مثل پیدا کنند.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٢٢ - مهدی ابراهیمی

استفاده از کمپوست جهت کاهش بیماریهاي گياهان در كشاورزي ارگانيك

 در كشاورزي ارگانيك کمپوست ها علاوه بر بهبود مواد مغذی خاک ، مشکلات بیماری‌ها را نیز کاهش می دهند. این کاهش بدلیل وجود میکروارگانیسم های زنده ای که در کمپوست وجود دارد و برای جذب غذا با میکروارگانیسم های بیماریزای رقابت می کنند. و باعث تولید موادی می شوند که آنها را آنتی بیوتیک می نامند. این آنتی بیوتیک‌ها باعث کاهش عوامل بیماریزا گردیده و رشد این عوامل را متوقف می کند و یا اینکه انگل های بیماریزا را کاهش می دهند. این کار به طور غیر مستقیم بر سلامتی محصولات اثر می گذارد.

در شهریانگ در شمال ویتنام، کشاورزان از کمپوست در خاکهای آلوده به باکتری عامل پژمردگی(Wilt ) استفاده می کنند. در تجربه عملی کشاورزان، آنها دریافتند که گوجه در زمینهای حاوی کمپوست بهتر و سریعتر رشد می کنند و همچنین باعث کاهش شیوع بیماریهای در کرتهاي مورد استفاده مي گردد.

مواد ارگانیک خاک:

در کنار مواد معدنی، خاک حاوی مقادیر زیاد یا کم هوموس و مواد ارگانیک است. که در نتیجه تجزیه بیوماس بوجود می آید. در اغلب خاکهای کشاورزی مناطق گرم این ماده درصد کمی از خاک را تشکیل می دهد. و بیوماس کلاً یک درصد کل مواد جامد خاک را تشکیل می‌دهد. این ماده برای باروری خاک بسیار مهم است. مواد ارگانیک بطور کلی در سطح بالای خاک وجود ندارد که علت آن فرآیند تبدیل متداوم مواد و موجودات زنده در سطح خاک است . قسمت فعال مواد ارگانیک خاک با ارگانیسم های خاک تجزیه می شوند. و ساختارهایی می‌تواند به فرم بسیار پایدار هوموس تبدیل گردد. این ماده در خاک برای مدت طولانی باقی می ماند. مواد ارگانیک پایدار خاک یا هوموس به تقویت ساختار خاک بسیار کمک می کند.

 

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٢۱ - مهدی ابراهیمی

روشهاب ضدعفوني بذور در كشاورزي ارگانيك:


تمام بذور باید بر علیه هرگونه آلودگی میکروبی (بیماری مرگ بذر) و بر علیه آفات و بیماری‌هایی که در خاک هستند و می توانند به بذور حمله کنند بايد محافظت گردند.
سه روش عمده برای درمان بذور بصورت ارگانیک در خاک وجود دارد:
1- فیزیکی : استریلیزه کردن بذور در آب گرم (بطور معمول 50- 60 درجه سانتیگراد)
2- گیاهی: پوشش دار کردن بذور با یک لایه از عصاره های گیاهی مانند پودر سیر.
3- بيولوژيكی: پوشش دار کردن سطح بذور با یک لایه از ضد قارچ‌ها
هنگامی که بذرها از شرکت‌های فروشنده خریداری می کنید به نوع ضد عفوني بذور توجه کنید زیرا استفاده از مواد شیمیایی در کشاورزی ارگانیک جایز نیست.

مثال: درمان بذر با عوامل بیولوژیکی
بذور را می توان با یک سری از عوامل بیولوژیکی پوشش دار کرده، این عوامل بر ضد قارچ‌ها یا باکتری‌ها فعالیت می کنند و همچنین بر علیه میکروب‌های بیماریزای خاک فعال هستند.
یک مثال در این مورد استفاده از باکتری باسیلوس سابتیلوس است که برای از بین بردن تعدادی از میکروب‌های بیماریزا مانند فوزاریوم، پیتیوم و ریزوکتونیا فعال هستند که این باکتریها باعث خفگي گياه و مرگ ريشه  می شوند . این باکتری در دامنه وسیعی از گیاهان مانند سویا، بادام زمینی ،گندم، پنبه و محصولات غذایی لگومینوز موثر است. اندامهای آنتاگونیست قارچها رشد کرده و زیاد شده و در نواحی اطراف ریشه به رشد خود ادامه می دهند. و آنها با عوامل بیماریزا که به ریشه های اصلی حمله کرده مبارزه می‌کنند و خطر حمله و آلودگی میکروبی را کاهش می دهند.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٢٠ - مهدی ابراهیمی

نقش كشاورزي ارگانيك در كاهش تغييرات آب وهوايي كره زمين

مدراك زيادي وجود دارد كه نشان ميدهد افزايش گازهاي گلخانه اي باعث تغييرات آب و هوايي كره زمين و در نهايت گرم شدن كره زمين گرديده است. پر واضح است كه براي جلوگيري از گرم شدن بيشتر زمين بايد مصرف سوختهاي فسيلي را كاهش داد. اما در اين ميان نقش كشاورزي در ايجاد گازهاي كلخانه اي بر كسي پوشيده نيست و در حدود 30% گازهاي گلخانه اي از طريق عمليات كشاورزي ايجاد مي‌گرد. در كشاورزي ارگانيك  در مقايسه با كشاورزي معمولي گازهاي گلخانه اي كمتري ايجاد ميگردد.

آزمايشات بعمل آمده و مقايسات صورت گرفته نتايج نشان مي‌دهد كه در كشاوزي ارگانيك ميزان تصاعد گازهاي گاخانه اي كمتر شده و پديده حبس كربن در خاك نيز كمتر صورت مي‌پذيرد.

در كشاوزي ارگانيك بيوماس خاكم بشدت افزايش مي بايد و در نهايت مي‌توان به استفاده پايدار از زمين و منابع طبيعي دست يافت.

هدف عمده در كشاورزي ارگانيك بدست آوردن خاك بارور، امنيت غذايي، حفظ تنوع زيستي و حفظ محيط زيست است. برخلاف كشاورزي معمولي كشاورزي ارگانيك بدنبال تلفيق شرايط مديريتي و كاهش خطرات زيست محيطي ميباشد.

سياست گذاران بايد بايد به اين نكته توجه كنند كه كشاورزي ارگانيك باعث كاهش تغييرات اقليمي كره زمين مي گردد. و برنامه هاي ترويجي مناسبي را براي توسعه كشت ارگانيك و توليد ارگانيك محصولات كشاورزي فراهم كنند.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۱٩ - مهدی ابراهیمی

اقدامات پیشگیرانه جهت كاهش آفات و بيماريها در كشاورزي ارگانيك


دانسته هایی در ارتباط با سلامتی گیاهان و اکولوژی آفات و بیماری‌ها به کشاورزان کمک خواهد کرد تا راههای پیشگیرانه را ادامه دهند. عوامل زیادی بر توسعه آفات و بیماری‌ها اثر می گذارند و بسیار مهم است که نکات حساس را بدانیم . و این راهها می تواند با عملیات صحیح مدیریتی همراه گردد. و همچنین بتوانیم ترکیب مناسبی از روش‌های مختلف یا روش‌های انتخابی را درست برگزینیم.

چگونه می توان از شیوع آفات و بیماری‌ها پیشگیری کرد

بعضی از اقدامات پیشگیرانه حفاظت محصولات در زیر آمده است:
1- انتخاب ارقام مقاوم و تطابق یافتهارقامی را انتخاب کنید که بخوبی با شرایط محیطی منطقه از قبیل دما، ذخایر غذایی، آفات و بیماری‌ها تطابق یافته  و بطور سالم رشد کنند و بر علیه حمله آفات و بیماری‌ها مقاومت کنند.
2- انتخاب روش‌های مختلف کشت محصولات
• از بذرهای سالم بازرسی شده در تمام مراحل تولید استفاده کنید که عاری از بیماری و علف های هرز باشد.
• استفاده از مواد گیاهی از منابع سالم
3- استفاده از سیستم های کاشت مناسب
• سیستم کشت مخلوط: که می تواند آفات و بیماریها را کم کرده و در مورد آفات گیاهان میزبان را جهت تغذیه کم کرده و از حشرات مفید در یک سیستم چرخشی استفاده مناسبی بعمل می آید.
• تناوب کشت: این کار باعث کاهش بیماری‌های خاک شده و باروری خاک را افزایش می دهد.
• کود سبز و گیاهان پوششی: که باعث افزایش فعالیت بیولوژیکی در خاک گردیده و پیشرفت ارگانیسم های مفید خاک را موجب می شود.( در مورد آفات انتخاب دقیق گونه های مناسب لازم است.)
4 – استفاده از تغذیه متعادل :
استفاده از کود مناسب رشد پایدار گیاهان را موجب شده و باعث مقاومت گیاهان در برابر آفات می شود. کود زیاد باعث از بین رفتن ریشه ها توسط املاح شده و راه را برای آفات دیگر باز می کند.
وجود میزان کافی پتاسیم باعث جلوگیری از قارچ‌ها و آلودگی‌های باکتریایی می شود.
5- اضافه کردن مواد ارگانیک:
• باعث افزایش فعالیت میکروارگانیسم ها  و فعالیت خاک گردیده و همچنین باعث کاهش جمعیت عوامل بیماریزا و قارچ‌های خاکزی می گردد.
• باعث تثبیت بافت خاک و بهبود هوادهی خاک و همچنین فیلتراسیون بهتر آب می گردد.
• دارای موادی است که باعث تقویت سیستم خود دفاعی گیاهان می گردد.
6- کاربرد روشهای مناسب عملیات خاک ورزی
• تسهیل تجزیه بخشهای آلوده گیاه
• تنظیم علف های هرز که میزبان بسیاری از آفات و بیماری‌ها می باشند.
• حفظ میکروارگانیسم هایی که باعث تنظیم میکروب‌های بیماریزای خاک می گردد.
7- استفاده از مدیریت خوب آب:
• غرقاب نشدن : که باعث تنش های زیادی در گیاهان است. و باعث ایجاد عفونت عوامل بیماریزا می شود.
• اجتناب از آب ماندگی بر روی برگها: زیرا میکروب های بیماریزا با قطرات آب پخش شده و بیماریهای قارچی در آب شروع به رشد می کنند.
8- حفظ و تقویت دشمنان طبیعی
• ایجاد مکانی مناسب برای رشد و تولید دشمنان طبیعی
• جلوگیری از استفاده از ترکیباتی که باعث اسیب رساندن به دشمنان طبیعی می گردند.
9-انتخاب بهترین زمان کاشت  و فاصله کاشت
• اغلب آفات و بیماریها در مراحل اولیه زندگی به گیاهان حمله می کنند. و برای جلوگیری از هجوم آفات و بیماري‌ها بهتر است بهترین زمان کاشت انتخاب گردد.
• فاصله کافی بین گیاهان مختلف خطر حمله آفات و بیماری‌ها را کاهش می دهد.
• هوادهی و تهویه خوب برگهای گیاهان به آنها اجازه خواهد داد که برگهایشان سریعتر خشک شده و مانع توسعه و آلودگی عوامل بیماریزا گردد.
10-استفاده از اقدامات مناسب بهداشتی
• حذف بخشهای آلوده (برگها و میوه های آلوده) از روی زمین از پخش بیماری‌ها جلوگیری می کند.
• حذف بقایای عفونی گیاهان بعد از برداشت

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۱۸ - مهدی ابراهیمی

سیستم ایمنی گیاهان و كاربرد آن در كشاورزي ارگانيك

گیاهان دارای مکانیزم هایی هستند که خود را در برابر آفات و بیماری‌ها حفظ می کنندو ما از آن بعنوان سیستم ایمنی یاد می کنیم . آفات و بیماری‌ها بطور تصادفی به گیاهان حمله نمی کنند و گیاهان نیز نمی توانند با آفات و بیماریها مبارزه کنند.
بعضی از گیاهان در برابر یک یا چند بیماری یا آفات مقاوم هستند که به این حالت مقاومت می نامیم. در کشاورزی ارگانیک کشت گونه های مقاوم جهت کاهش خسارات ناشی از آفات و بیماری‌ها بسیار مهم است.
فاکتورهای زیادی بر مکانیزم مقاومت در گیاهان اثر دارد. یکی از این عوامل ژنتیک گیاهان است و بقیه فاکتورها با فاکتورهای محیطی در ارتباط است.
بعضی از گیاهان به محدوده وسیعی از آفات و بیماری‌ها مقاومت هستند و بعضی دیگر فقط به گونه های خاصی از آفات  وبیماریها مقاوم هستند. بعضی از گیاهان در تمام مراحل زندگی خود به آفات و بیماری‌ها مقاوم هستند و بعضی دیگر از گیاهان فقط در مرحله خاصی از زندگی به آفات و بیماریها مقاوم هستند.

مکانیزم های دفاعی  گياهان
مکانیزم های مختلف دفاعی را که گیاهان را در برابر آفات وبیماری‌ها مقاوم می کند می توان بصورت زیر طبقه بندی کرد:
1-غیر ترجیحی
این عوامل یا آفات را می ترساند یا اینکه جذابیتی برای تحریک آفات و نزدیک شدن آفات به گیاهان ندارند. بعضی از این مکانیزم ها شامل:
• رنگهایی که موجب جلب توجه آفات و نمی گردند.
• فقدان وجود مواد مغذی مورد نیاز آفات و بیماریها، رشد گیاه به گونه ای که پناهگاه مناسبی برای آفات و بیماریها نباشند.
• وجود موهای بلند یا چسبناک بر روی گیاه که اجازه راه رفتن و تغذیه از گیاه را به آفات و بیماری‌ها ندهد.
• بوی تند شدید و روغن های آروماتیک که باعث فرار آفات می گردند.
• پوشیدن سطح برگ از موم که باعث عدم نفوذ راحت حشرات و آفات می گردد.
2-دفاع فعال:
گیاهانی وجود دارند از حمله آفات پیشگیری کرده یا به آفات آسیب رسانده یا آفات را از بین می برند. و این احتیاج به مبارزه گیاه با آفات و بیماری‌ها دارد. بعضی از این مکانیزم ها شامل:
• وجود موادی بر روی برگ که باعث جلوگیری از متابولیسم آفات و بیماری‌ها می گردد.
• وجود مواد سمی در برگ که آفات و بیماری‌ها با خوردن آنها از بین می روند.
• ترشح مواد چسبناک از کرک ها که باعث ممانعت از حرکت آفات می گردد.
3-تحمل :
گیاهانی که تحمل آنها زیاد است بجای اینکه به مبارزه با آفات بپردازند. این گیاهان سریعاً برگهای کافی تولید کرده و بعد از حمله آفات بدون اینکه اثر بر رشد و عملکرد تولید داشته باشند.
4-گونه های مقاوم:
انتخاب خوب گونه های مقاوم احتیاج به مشاهده دقیق فرآیند آلودگی گیاه و تطابق پذیری گیاه هنگامی که در شرایط طبیعی قراردارد ، است. اگر یک گونه مقاوم پیدا کردید. تکثیر آن نیز مورد احتیاج است.

مثال :مدیریت بلاست برنج در ویتنام
کشاورزان ویتنام مرکزی در یک دوره آموزشی مدرسه کشاورزی در مزرعه شرکت کرده بودند.مطالعات بر اساس بیماری بلاست برنج(Pyricularia    grisea ) و استراتژی ها و مدیریت های آن بود. گروههای کشاورزان و مؤسسه بین المللی حفاظت برنج آزمایشی را برای انتخاب واریته برنج در طی چند سال طراحی کردند. و نتایج آن برای ایجاد گونه مقاوم به بلاست را منتشر کرد.
واریته Mt6 که توسط کشاورزان هاکان انتخاب شده بود امروزه در ده هزار هکتار از زمینهای شهر گوانگ نام کشت می گردد. و این واریته جایگزین واریته حساس IR 17494 گردید. کشاورزان این ناحیه فهمیدند که رنگ برنج را با استفاده از گونه های مقاوم به راحتی مدیریت کرد علاوه بر اینکه با استفاده از این گونه مقاوم مصرف کود ازت کاهش یافته و همچنین مصرف بذر نیز کاهش می یابد.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۱٧ - مهدی ابراهیمی

مدیریت آفات و بیماریها در كشاورزي ارگانيك

         مدیریت آفات و بیماریها هر یک دارای دامنه فعالیت هایی هستند که همدیگر را پوشش می دهند. اغلب کارهای مدیریتی فعالیت‌ ‌های درازمدت بوده که هدف آنها پییشگیری از آفات و بیماریهای موثر بر محصولات است . این گونه مدیریت ها غالباً برای از بین بردن آفات و کم کردن بیماریها متمرکز می شوند. در سوی دیگر کنترل فعالیت کوتاه مدتی است که بر روی کشتن آفات و از بین بردن بیماریها تاکید دارد.
در کشاورزی ارگانیک بیشتر بدنبال یافتن علل مشکلات بوجود آمده توسط آفات و بیماریها هستند تا اینکه علائم ظاهری را درمان کنند . بنابراین مدیریت پیشگیری بر درمان و کنترل عوامل تقدم دارد.

• گیاهان سالم موثرترین راه غلبه بر آفات و بیماریها هستند.
• کارهای مدیریتی برای پیشگیری از آفات و بیماریها بسیار موثر است.
• کارهای درمانی و معالجه را باید بعنوان گزینه آخر انجام داد.

عواملی که بر سلامت گیاهان اثر دارد؟
گیاهان سالم کمتر در معرض هجوم آفات و بیماریها قرار می گیرند. بنابراین هدف اصلی کشاورز باید سالم نگهداشتن گیاهان باشد. برای سلامت نگاه داشتن گیاهان عکس العمل متقابل بین موجودات زنده و محیط زیست گیاهان بسیار مهم است.  در شرایط مناسب مکانیزمهای خود گیاه بر علیه آفات و بیماریها کافی است. و به همین علت است که مدیریت خوب اکوسیستم ها در کاهش آفات و بیماری‌ها موثر است.
گونه هایی که دارای مکانیزم‌های موثرتری هستند خطر آلوده شدن کمتری دارند.
شرایط سلامت بودن گیاهان بستگی شدیدی به میزان باروری خاک دارد. هنگامی که تغذیه گیاه کاملاً متعادل است ، گیاهان قوی تر شده و کمتر به آلودگی دچار خواهند شد . شرایط آب و هوایی مانند دمای مناسب و ذخیره آب کافی ، فاکتورهای دیگری هستند که بر سلامتی گیاه اثر دارد. اگر یکی از این شرایط منا سب نباشند، گیاهان دچار تنش می شوند. این تنش ها باعث ضعیف شدن مکانیزم دفاعی گیاهان شده و آنها را در برابر حمله آفات و بیماریها آسیب پذیر می کند.
یکی از مهمترین اهداف کشاورزی ارگانیک تولید محصولات و گیاهان سالم است. و همین کار باعث جلوگیری از شیوع بسیاری از آفات و بیماری‌ها می گردد.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۱٦ - مهدی ابراهیمی

کنترل مکانیکی‌علف هاي هرز در كشاورزي ارگانيك

با روش‌های مکانیکی لازم می توان شدت علف های هرز را کاهش داد. بطور کلی این امر  طی دوره های حساس محصولات در ابتدای کاشت سخت خواهد بود. بنابراین روش‌های مکانیکی در بخشهای مهم مدیریت علف های هرز باقی می ماند.
شاید از بین بردن علف هرز بطور دستی یکی از مهم‌ترین روش‌ها باشد که نیاز به نیروی انسانی زیادی دارد. کاهش شدت علف های هرز به همان اندازه که امکانپذیر است و قت گیر خواهدبود تا علف های هرز بطور کلی ریشه کن شوند. استفاده از ابزار مناسب بطور چشمگیری باعث افزایش کارایی می گردد.
سوزاندن علف های هرز از گزینه های دیگر است. گیاهان در دماي 100 درجه سانتیگراد و بالاتر از آن می سوزند. این عمل باعث انعقاد پروتئین های بزرگ و سوختن دیواره سلولی شده و بدنبال آن علف های هرز خشک شده و می میرند. اگر این روش موثراست اما بسیار گران تمام می شود. زیرا مقدار زیادی سوخت مصرف  شده و احتیاج به تجهیزات دارد. همچنین این روش بر علیه ریشه های علف های هرز موثر نمی باشد.

مبارزه برای کنترل علف جادو  Striga sp
48 میلیون هکتار از اراضی زراعی آفریقا با خطر آلوده شدن به گونه های استریگا (علف جادویی) مواجه هستند .استریگا انگل محصولات غله ای مانند ارزن، سورگوم، ذرت و برنج است . بعد از جوانه زنی استولون‌های استریگا برای بدست آوردن مواد غذایی به ریشه حمله کرده و علائم خسارت را می توان با مشاهده بی رنگ شدن برگها مشاهده کرد. سایر اثرات منفی آنها کاهش عملکرد محصول  بین 30 تا 75% است. مدت زمان زیادی استریگا یک عامل پردردسر برای کشاورزان منطقه ساحلی بود زیرا خاک آنها فقیر بوده و در برابر هجوم این علف هرز مقاومت نداشت.
بذر استریگا 2 تا 3 ماه بعد از برداشت محصول اصلی رشد می کند (طی فصول بارانی جوانه می زند) یک کشاورز کم تجربه ممکنست حضور گیاه استریگا را در مزرعه خود تحمل کند .اما این گیاه پس تولید دانه بذرهای خود را توسط باد منتشر می کند اغلب کشاورزان وقتی این علف هرز به مزرعه آنها هجوم می آورد.مزرعه خود را رها می کردند زیرا رشد محصولات در این مزارع بیهوده بود.

بعضي از روشهاي پيشگيري
• از كاربرد وسايل كشاورزي آلوده با بذور استريگا ممانعت بعمل آيد.
• جلوگيري از تغذيه حيوانات در مزارع آلوده به استريگا (بذور استريگا مي‌  توانند با كود حيوانات پخش گردند.)
• استفاده از كودهاي ارگانيك براي غني سازي خاك (استريگا در خاكهاي فقير توسعه مي يابد)
• عمليات تناوب رزاعي (غلات،  سويا، لگومها و آيش)
• تجمع غلات و گياهان تله (پنبه، سويا، نخود آنگولايي)
از ببن بردن علف‌ هاي هرز استريگا قبل ازگلدهي جهت جلوگيري از پخش بذور آنها توسط باد
بذر استريگا بسيار سبك بوده و مسافت طولاني را توسط باد طي مي‌ كند.
نتايج تحقيقات ثابت كرده است كه حضور استريگا در مزرعه نشان دهنده ي كمبود مواد ارگانيك خاك است بنابراين راه حل اين مساله بكارگيري مواد ارگانيك در خاك است.
امروزه براي كنترل استريگا از تكثير و پخش بذور آن جلوگيري بعمل مي‌ آيد.
براي جلوگيري از پخش استريگا اين روش‌ها بايد در نواحي وسيعي بكار برده شود همچنين اگر اين روش‌ها براي چندين سال متوالي انجام پذيرد گياه استريگا بطور كامل از بين خواهد رفت.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۱٥ - مهدی ابراهیمی

چرا از غذاهاي ارگانيك استفاده مي‌كنيم؟

اخيرا سموم دفع آفات خوشمزه خورده‌ايد؟ فكر نمي‌كنيد نسل‌هاي آينده با نگاهي به گذشته از اين كه ما سموم را بر روي محصولات غذاييمان اسپري مي‌كنيم و آن را مي‌خوريم متعجب مي‌شوند.
نياز به غذاي ارگانيك (غذاي عاري از تركيبات شيميايي و فرآيند شده بدون افزودني‌ها) فاقد سموم دفع آفات به سرعت روبه افزايش است. اين سموم براي كشتن ارگانيسم‌ها طراحي مي‌شوند و بنابراين يك خطر جدي براي سلامت انسان محسوب مي‌شود. طبق اعلام انستيتوي ملي سرطان 30 درصد حشره‌كش‌ها، 60 درصد علف‌كش‌ها و 90 درصد قارچ‌كش‌ها سرطان‌زا هستند. و اين تنها يكي از اثرات جانبي منفي است. اين مواد شيميايي مي‌توانند به سيستم عصبي و هورموني صدمه وارد كنند.
كودكان بيش از بزرگسالان در برابر سموم كشاورزي آسيب‌پذيرند. در واقع آنها نسبت به جثه كوچكشان در معرض درصد بالاتري از اين مواد قرار دارند.
به گزارش بلاآنلاين، كودكاني كه محصولات غذايي سوپرماركت‌ها را استفاده مي‌كنند نسبت به آنها كه از غذاهاي ارگانيك تغيير مي‌كنند شش تا نه برابر سموم دفع آفات دريافت مي‌كنند.
ميوه‌ها، سبزيجات ارگانيك بدون استفاده از كودهاي شيميايي و سموم و ارگانيسم‌هاي اصلاح شده ژنتيكي پرورش مي‌يابند، اين محصولات نه تنها بي‌خطرترند، بلكه به دليل دارا بودن ميزان بالاتر ويتامين و مواد معدني مغذي‌ترند.
هم‌چنين ميوه‌ها و سبزيجات ارگانيك از انواع تجاري خوشمزه‌ترند. برخي محصولاتي كه به صورت تجاري تهيه مي‌شوند حاوي سطوح بالايي از بقاياي مواد شيميايي هستند بنابراين بايد تا جايي كه ممكن است سعي كنيد سيب، زردآلو، توت، انگور، هلو و توت فرنگي، فلفل، كرفس، خيار، لوبيا سبز و اسفناج عاري از سموم دفع آفات را خريداري كنيد. بهترين غذاهاي حيواني از حيوانات اهلي تغذيه شده با مواد ارگانيك و بدون هورمون توليد مي‌شوند، به دليل نياز مصرف‌كننده بسياري از سوپرماركت‌ها اكنون برخي از غذاهاي ارگانيك را عرضه مي‌كنند. هم‌چنين مي‌توان ميوه‌ها و سبزيجات فاقد سموم دفع آفات و حتي محصولات گوشتي، ماكيان يا لبني ارگانيك را از كشاورزان محلي (در صورت امكان) تهيه كرد.
چه كسي مي‌داند شايد نسل‌هاي بعد با نگاهي به گذشته ببينند افرادي هم بودند كه غذاي عاري از سم تهيه مي‌كردند.

 

منبع: جام جم آنلاين

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۱٤ - مهدی ابراهیمی

روش‌های پیشگیری و ممانعت از علف های هرز در كشاورزي ارگانيك

چندین روش پیشگیری را باید در زمانهای مناسب بکار برد که مهم‌ترین و موثرترین روش‌های مختلف بستگی به میزان و فراوانی گونه های علف هرز و همچنین شرایط زیست محیطی دارد.
بعضی از روش‌ها دامنه وسیعی از علف های هرز را تحت تاثیر قرارمی دهند بنابراین استفاده از آنها رایج است.
1- مالچ پاشی: علف های هرز برای رشد خود در جستجوی نور هستند بنابراین نمی توانند از لایه های مالچ عبور کنند. مواد خشک و سخت نسبت به مالچ تازه به آرامی تجزیه شده و اثرات خود را حفظ می کنند.
2- پوشش بذر زنده:این پوشش ها بطور موفقیت آمیزی از طریق رقابت بر سر نور ، مواد غذایی و آب با علف های هرز رقابت کرده بنابراین با برنده شدن د راین رقابت بر سر منابع از رشد علف های هرز جلوگیری می کند.
3- تناوب محصولات: تناوب زراعی یکی از راههای موثر برای تنظیم علف های هرز و بذور آنهاست. تغییر شرایط زندگی محصولات باعث دخالت در چرخه زندگی علف های هرز شده بنابراین باعث جلوگیری از زندگی و گسترش علف های هرز می گردد.
4- زمان کاشت و تراکم:فشار علف های هرز تحت شرایط مهم و حساس (مرحله جوانه زنی محصولات) می تواند با انتخاب بهترین زمان کاشت کاهش یابد. می توان تراکم بذور را هنگامیکه انتظار علف های هرز را داریم افزایش دهیم.
5- باروری خاک: که می تواند رشد ایده ال محصول را حفظ کرده و باعث رشد خوب محصولات در مقابل علف های هرز گردد.
6- روش‌های شخم خاک: می تواند به خوبی ترکیبات علف های هرز  بر فشار کلی علف های هرز اثر بگذارد. برای مثال شخم کم باعث افزایش شدت فشار علف های هرز می گردد. بعلت اینکه بذور علف های هرز می تواند در فاصله زمانی شخم خاک و بذر پاشی محصول جوانه بزنند بنابراین درمان علف های هرز قبل از بذر پاشی می تواند شدت فشار علف های هرز راکاهش دهد.
7- جلوگیری از شیوع علف های هرز با حذف آنها قبل از تشکیل دانه
8- جلوگیری از تلقیح محصولات با علف های هرز
9- جلوگیری از ورود علف های هرز با استفاده از کنترل ابزار و حیوانات
10- استفاده از بذور عاری از هر گونه علف هرز
11- استفاده از روش‌های درمانی موثر بر علیه علف های هرز:که این روشها باید در شرایط خشک انجام پذیرد تا ریشه علف های هرز روی زمین خشک شوند.


 مدیریت علف های هرز
چندین بار به این نکته اشاره شده که کار اساسی در کشاورزی ارگانیک پیشگیری نسبت به درمان است. این موضوع  را درباره علف های هرز نیز باید بکار برد. مدیریت علف های هرز  در کشاورزی ارگانیک شامل:
ایجاد شرایطی که مانع رشد علف های هرز در یک زمان و مکان مشخص گردد و بدنبال آن مشکل جدی برای کشت محصول به وجود خواهد آورد. در رقابت علف های هرز با محصولات در تمام طول دوره رشد محصول مشکلی برای محصول به وجود نخواهند آورد.
حساس‌ترین مرحله که علف های هرز برای محصول مضر بوده مراحل اولیه رشد است.
یک گیاه جوان به غذا، آب و نور کافی  برای رشد احتیاج دارد. اگر آنها با علف های هرز در این مرحله رقابت کنند محصولات ممکنست رشد ضعیفی داشته  و یا اینکه محصول در برابر آفات و بیماری‌ها بسیار آسیب پذیر گردد.
رقابت علف های هرز در مراحل بعدی زندگی محصول آسیب کمتری به آن می  رساند. اگر چه بعضی از گیاهان باعث اشکالاتی در برداشت محصول گردیده و باعث کاهش عملکرد محصول می گردند.
در هر حال بعد از مراحل حساس جوانه زنی گیاه نباید علف های هرز را کاملاً نادیده انگاشت . اما بطور کلی علف های هرز بعد از این مرحله کمتر اهمیت پیدا می کنند.
و باید توجه داشت که چه موقع مدیریت علف های هرز را اعمال کنیم. بطور کلی میزان علف های هرز باید در سطحی باشند که منجر به ایجاد خسارت اقتصادی و افت کیفیت محصول نشوند.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۱۳ - مهدی ابراهیمی

مدیریت علف های هرز در كشاورزي ارگانيك

علف های هرز گیاهانی هستند که در مکانهایی که نباید برویند رشد می کنند و یا در فصولی رشد کرده که در آن فصل محصولات دیگری کاشته شده است. اغلب علف های هرز در یک مزرعه ناخواسته رشد کرده زیرا آنها با محصولات جهت استفاده از آب ، غذا و نور رقابت می کنند و از رشد ایده ال محصول مورد نظر ممانعت می کنند . علف های هرز ممکن است کارایی و عملکرد محصول را با تاخیر در زمان برداشت آن محصول کاهش دهند و یا این که باعث کاهش کیفیت محصول گردیده و یا با تولید بذور و ریشه های نابجا مزرعه را آلوده کرده و برای محصولات بعدی ایجاد مشکل می کند

اکولوژی علف های هرز
علف های هرز اغلب بطور ناخواسته در جاهای مورد نظر رشد کرده و با محصولات رقابت می کنند. بنابر چند علت این اتفاق رخ می دهد:
یکی از دلایل مهم آن تطابق خوب با شرایط محدود کننده است و این دلیل بیانگر خوبی از باروری و بافت خاک است. هنگامی که شرایط خاک برای رشد علف های هرز مناسب باشد مشکل علف های هرز به وجود خواهد آمد.
علف های هرز ممکنست مثلاً در خاکهای شور مفید باشد. در نتیجه گیاهان با استرس مواجهه خواهند شد یا این که آنها با  حداقل مواد غذایی قابل دسترس بخوبی در خاک زنده می مانند مثل گیاهChan در بنگلادش  این علف های هرز بیانگر خاکهای غیر بارور است . وجود بعضی از علف های هرز بیانگر تراکم خاک ، آب گرفتگی ، اسیدیته، مواد ارگانیک کم هستند. علف های هرز در کنار عمکرد مهم آنها در بیان شرایط خاک مزایای دیگر ی نیز دارد:
• آنها می توانند بعنوان گیاه میزبان برای ارگانیسم‌های مفید باشند
• این گیاهان می توانند ابزار با ارزشی برای کنترل پراکنش آفات باشند.
• علف های هرز زیادی برای تغذیه حیوانات استفاده می گردند یا حتی برای تغذیه انسان نیز مناسب هستند.
• بعضی از علف های هرز استفاده دارویی دارند.
• علف های هرزی که مواد غذایی را از خاک می گیرند می توانند بعنوان مالچ بر روی خاک عمل کرده و یا این که بعنوان کود باشند.
• علف های هرز از فرسایش خاک جلوگیری می کند.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۱٢ - مهدی ابراهیمی

اصلاح نژاد در دامپروری ارگانیک

اصول و روش‌ها
راههای پیشگیری برای حفظ سلامتی حیوانات رابطه مستقیمی با کشاورزی ارگانیک دارد. انتخاب نژادهای مناسب برای شرایط محلی و تغذیه ارگانیک دو موضوع بسیار مهم است که این امر به نژادهای مناسب برای پرورش احتیاج دارد.
استفاده از نژادهای بومی حیوانات ممکنست شروع خوبی برای اصلاح نژاد ارگانیک باشد. حیوانات می توانند برا اساس خصوصیات فردی مناسب برای شرایط کشاورزی ارگانیک انتخاب شوند.
آنها می توانند با نژادهای جدید مناسب دورگه گیری شوند. بنابراین می توانیم نژادی با جنبه پرورشی مفید و همچنین تولید مناسب از نژادهای جدید بدست آوریم.
برای اصلاح نژاد، کشاورزی ارگانیک از روشهای طبیعی تولید مثلی استفاده می کند. به همین جهت استفاده از تلقیح مصنوعی ، انتقال جنین، دستکاری ژنتیکی ، همزمان کردن فحلی با هورمون برای تولید مثل توسط استانداردهای IFOAM توصیه نمی گردد.

هدفهای اصلاح نژاد
طی قرن گذشته ، نژادهایی با عملکرد بالا جایگزین نژادهای سنتی گردیده اند. همانند گیاهان با عملکرد بالا، این نژادهای جدید نیز احتیاج به جیره های غنی (کنستانتره) و بهترین شرایط زندگی را دارند.
همچنین حیواناتی با عملکرد بالا حساسیت بیشتری نسبت به نژادهای بومی به بیماریها دارند. در تنیجه نیاز آنها به درمانهای دامپزشکی امری غیر قابل انکار است. بنابراین برای کشاورزان خرده پا این نژادها گزینه مناسبی نیستند زیرا هزینه کنستانتره های غذایی و درمانهای دامپزشکی در مقایسه با درآمد حاصل از فروش فرآورده های آنها بسیار بالا خواهد بود.
بعلاوه در کشاورزی ارگانیک فرآورده اصلی حیوان( برای مثال شیر) تنها دیل نگهداری نیست.بهر حال کارهای اصلاح نژادی باید عملکرد حیوانات را به حد مطلوب برساند و این با هدف کشاورزی ارگانیک تفاوت دارد. برای مثال یک نژاد مرغ اصلاح شده که برای مزارع کوچک ارگانیک مناسب است فقط نباید تولید زیاد تخم مرغ داشته باشد بلکه تولید گوشت آن نیز مفید خواهد بودو بتواند ضایعات آشپزخانه و مواد موجود در حیاط را بعنوان غذا استفاده کند.
یک نژاد خوب گاو باید بتواند تولید شیر مناسب داشته باشد هنگامیکه از علوفه های خشبی و ضایعات مزرعه ( مانند کاه) استفاده می کند همچنین قدرت باروری بالا و مقاومت به بیماری را داشته باشد و در آخر اینکه بتوان از آن برای حمل و نقل و باربری استفاده کرد.

بیشترین عملکرد یا تولید در طول زندگی
معمولاً هنگام مقایسه عملکرد نژادهای مختلف گاو ، میزان تولید در طی  سال یا طی روز مد نظر قرار می گیرد. نژادهایی با عمکرد بالا در مقایسه با نژادهای بومی با تولید کم ، دارای عمر تولیدی کوتاهتری هستند. مثلاً عمر تولیدی یک گاو بومی بیشتر از 10 سال و با تولید روزانه 8 کیلو گرم شیر. بنابراین عملکرد گاو بومی نسبت به گاو اصلاح شده که دارای تولید 16 لیتر   شیر  در روز با عمر 4 ساله است خیلی بهتر خواهد بود.
هزینه سرمایه گذاری برای بدست آوردن یک گاو شیرده نسبتاً بالاست . برای مثال با پرورش و تغذیه یک گو ساله و یا خریداری یک گاو جوان تولید فرآورده های آن در درازمدت ادامه می یابد که برای کشاورز بسیار مهم بوده. این امر به اهداف اصلاح نژادی که فقط به تولیدات بیشتر در مدت زمان کوتاه توجه دارند، برمی گردد.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۱۱ - مهدی ابراهیمی

درمانهای دامپزشکی در دامپروري ارگانيك

استاندارد اولیه  كشاورزي ارگانيك درباره داروهای دامپزشکی
بر خلاف تولیدات زراعی ، در اینجا معنی سنتتیک این است که در صورتیکه درمانهای دیگر موثر واقع نشود استفاده از داروها جایز است . همچنین کاهش درد و رنج در حیوانات بر عدم استفاده از داروهای شیمیایی برتری خواهد داشت.
اگر چه استانداردها بوضوح تقاضا می کنند که الویت با اعمال مدیریتی برای تقويت مقاومت حیوانات و پیشگیری از شیوع بیماریها باشد.
بهر حال  شیوع یک بیماری مطمئناً به این دلیل است که شرایط حفظ و نگهداری حیوانات ایده آل نیست . کشاورزان باید سعی کنند عامل بیماری  و روشهای پیشگیری از شیوع بیماریها را با تغییر در اعمال مدیریتی خود مشخص کنند. اگر از داروهای دامپزشکی رایج استفاده می کنند باید دوره باقی ماندن دارو ( دوره کارنس) را روی فرآورده های حیواناتی که بعنوان ارگانیک خوانده می شوند ، رعایت کرد. به طور حتم فرآورده های ارگانیک باید از بقایای آنتی بیوتیکی و ... محفوظ باشد. محرکهای رشد سنتتیک به هیچ عنوان نباید استفاده شوند.

کنترل انگلها را با گیاهان دارویی
در بسیاری از کشورها از گیاهان دارویی بطور گسترده ای استفاده  می شود. بعضی از جوامع کشاورزی های سنتی دارای اطلاعت و سیعی در رابطه با گیاهان دارویی  و خصوصیات درمانی آنها هستند. گیاهان بطور قطع از فرآیندهای درمانی حمایت می کنند. حتی اگر آنها نتوانند میکروب‌ها را بطور مستقیم از بین ببرند.
در این حال هم هنوز ، کشاورزان نباید تعیین علل بروز بیماری‌ها را فراموش کنند و همواره باید کارهای مدیریتی خود را تغییر دهند .برای رفع معضلات انگلی ، تغییر در شرایط زندگی یا مدیریت مرتع در دراز مدت نسبت به بعضی از درمان‌ها بسیار موثر خواهد بود.

استفاده از گياه اکسیر ترکی (sweet flag) بر علیه انگل ها
نمونه ای از کاربرد گیاهان دارویی بر علیه انگلها استفاده از اکسیر ترکی (Acorus  calamus ) است .این گیاه هم در مناطق گرمسیری و هم مناطق زیر گرمسیری رشد کرده غالباً در کناره رودخانه ها ، دریاچه ها ، و گودال‌های باتلاقی و مردابها یافت می گردد.
پودر خشک شده ریزوم ( بخشی از ریشه ضخیم ) یک حشره کش موثر بر علیه شپش های پرندگان ، کک ها و مگس های خانگی است .
براي درمان مرغ خانگی که به شپشک آلوده شده اند: 15 گرم از پودر ریزوم را برای پرندگان بالغ استفاده کنید. برای آغشته کردن پرندگان با این پودر آنها را از پا گرفته و برعکس کنید تا پرهای آنها باز شود سپس پودر را روی پوست آنها ریخته.
بی خطر بودن این روش درمان ثابت شده است.همچنین گزارش شده است که پودر اکسیر ترکی بر علیه حشرات خانگی بسیار موثر است . مخصوصاً که مدفوع توسط لارو کرمی شکل مگسها آلوده می شود.
بعلاوه می بایست برای حفظ گوساله های تازه متولد شده در برابر عفونتهای کرمی آنها را با محلول اینوفوزین این پودر شستشو داد.
توجه: داروهای گیاهی که بر علیه انگل ها استفاده می شوند ممکنست اثرات سمی بر حیوانات مزرعه ای داشته باشند. بنابراین بسیار مهم است که شما روش کاربرد و استفاده  مناسب از این داروها را بدانید .

درما‌ن‌های هومیوپاتی
نظریه هومیوپاتی در قری هجدهم میلادی برای درمان انسانها مطرح گردید. در سال‌های اخیر نیز بعضی از دامپزشکان برای درمان دام‌های بیمار از این روش استفاده کرده اند.
مبنای هومیوپاتی بر پایه واد بسیار رقیق شده ای است که در صورت استفاده از غلظت‌های بالا باعث ایجاد علایم مشابه بیماری می شود. درمان‌های هومیوپاتی به تحریک خوددرمانی و تحریک سیستم ایمنی در یک اندام کمک می کند.
یک فرآیند ویژه رقیق سازی اطلاعات مواد را به مرحله بعد رقیق سازی انتقال می دهد. معمولاً خود درمانی ها مقدار دقیق مواد اصلی را مشخص نمی کنند. همانند درمان انسان‌ها ، در اینجا   نیز آزمایشات بسیار حساس و زیادی برای استفاده صحیح از هومیوپاتی در درمان‌های دامپزشکی مورد نیاز است.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۱٠ - مهدی ابراهیمی

سلامت حیوانات در كشاورزي ارگانيك

عواملی که بر سلامت تاثیر می گذارند:

عوامل بیماری مانند میکروب‌ها و انگل‌ها در همه جا یافت می شوند. حیوانات نیز مانند انسان‌ها دارای سیستم ایمنی هستند که بطور معمول به مقابله با میکروب‌ها می پردازد و همانند انسان‌ها نیز اگر حیوانات بدرستی تغذیه نشوند توانایی سیستم ایمنی انها در مقابله با بیماری‌ها کاهش می یابد و سیستم ایمنی نمی تواند فعالیت‌های طبیعی خو د را انجام دهد و یا تحت تاثیر استرس جمعی قرار می گیرد.
سلامتی تعادل بین  فشار بیماری‌ها ( حضور میکروب ها یا انگل‌ها ) و مقاومت ( سیستم ایمنی و قدرت خود درمانی) حیوانات است . کشاورزان بر هر دو وجه  این تعادل می توانند تاثیر بگذارند.
کاهش میزان میکروب‌ها بوسیله حفظ مطلوب بهداشت و تقویت توانایی حیوانات در مقابله با میکروب‌ها.
دامپروری ارگانیک بیشتر توجه خود را به بهبود شرایط زندگی حیوانات و تقویت سیستم ایمنی معطو ف می سازد.
بنابراین اگر حیوانی بیمار شد باید آنرا معالجه کرد . علاوه بر آن کشاورزان باید در مورد اینکه چرا سیستم ایمنی حیوانات نتوانسته است بر علیه حمله بیماری یا انگل غلبه کند فکر کنند. همچنین کشاورزان باید در ارتباط با راههای تقویت و بهبود شرایط زندگی حیوانات و شرایط مطلوب بهداشتی که به منظور تقویت سیستم ایمنی حیوانات انجام می گیرد فکر کنند.


پیشگیری قبل از درمان:
همانند سلامتی گیاهان دامپروری ارگانیک نیز بر پیشگیری از بیماری‌ها برای حفظ سلامتی حیوانات نسبت به روش‌های درمان آنها تاکید می کند که سرآغاز آن می تواند پرورش و نگهداری نژادهای مقاوم باشد زیرا نژادهایی با عملکرد بالا نسبت به بیماری‌ها حساس تر بوده . مرحله ی بعد شرایط نگهدار ی حیوانات که باید در حد مطلوب باشد شرایطی نظیر : تامین فضای کافی ، نور، هوا ، بستر تمیز و خشک ، حرکات آزادانه ( برای مثال چرا) و تامین شرایط بهداشتی.
کیفیت و کمیت غذای حیوانات یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر سامتی حیوانات است . بجای استفاده از کنستانتره های تجاری غذایی که باعث رشد سریع حیوانات می گردد، استفاده از یک جیره غذایی طبیعی که نیازهای حیاتی حیوان را تامین می کند می تواند بهتر باشد.
اگر همه جوانب پیشگیری را رعایت کنید حیوانات هرگز به بیماری دچار نخواهند شد. در  کشاورزی ارگانیک درمان‌های  دامپزشکی در مرحله دوم قرار دارند. در صورت نیاز  به معالجه باید از داروهایی  با منشا گیاهی و سنتی استفاده کرد.
اگر این درمان‌ها مفید واقع نشد و کافی نبود ، داروهای سنتتیک ( مانند آنتی بیوتیک‌ها ) می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

Moonda   عملیاتی پیشگیرانه از sahel
Moonde آئینی است که حیوانات را با مخلوط یک عصاره گیاهی با نمک بعنوان پیشگیری کننده در برابر بیماری‌ها مصون می کنند. گیاهان بومی ویژه ای جمع آوری و خشک می گردند. زنها آنرا در شب آسیاب می کنند و با نمک مخلوط می کنند. این عمل در منزل رئیس قبیله انجام می شود. با پاسی از شب آنها آوازی را می خوانند و حیوانات خود را تحسین می کنند و از حیوانات خود می خواهند که شیر زیاد و گوساله های زیبا بدهند.
در صبح ،16 عدد لگن  را در داخل خاک قرار می دهند و آنرا  با ماده چسبناک می پوشانند این ماده چسبناک می تواند مخلوط آب و عصاره گیاهی را نگه  دارد. با گشت زمان می توان هفده لگن بدست آورد. این گیاهای دارویی و مواد دیگر دارای قدرت جادویی برای حفاظت حیوانات هستند.
رئیس قبیله نزدیک لگن ها می ایستد و یک پیاله ای حاوی کره را بعنوان سمبل کامیابی در دست راست خود قرار می دهد. سپس حیوانات از محتویات لگن ها می نوشند و در آن هنگام افراد قبیله برای داشتن سالی خوب  و موفق و همچنین داشتن گوساله و شیر زیاد دعا می کنند.
این مراسم نشان می دهد که در جوامع سنتی مذهبی چقدر سلامتی حیوانات با خوشبختی انسانها در ارتباط است. همچنین احترام گله داران به گوساله های خود و چگونگی مراقبت خو ب از آنها را نشان مِِی دهد.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٩ - مهدی ابراهیمی

تغذيه حيوانات ‌در دامپروري ارگانيك

قابليت دسترسي به علوفه اولين فاكتور محدود كننده در دامپروري است. متاسفانه سيستم‌هاي بدون زمين در كشاورزي‌هاي معمول و دامپروري ارگانيك بر پايه توليدات علوفه در مزرعه استوار است. اين مورد كاملاً‌ شبيه به مساله انسان‌ها بوده كه بين كميت و كيفيت غذا و حالت سلامتي حيوانات ارتباط وجود دارد.
مخلوطي از غذاهاي متنوع و متعادل پيش شرط سلامتي حيوانات است.
چرا كردن و غذا خوردن در بستر هر كدام داراي مزايا و معايبي است.
كشت علوفه مي‌تواند بدون رقابت زياد با توليدات محصولات در كشاورزي تلفيق شود.
چراي بيش از حد اصلي‌ترين تهديد براي باروري خاك است.

نيازهاي غذايي حيوانات
اگر حيوانات براي توليد فرآورده‌هاي آنها پرورش مي‌يابند(شير، تخم مرغ، گوشت و ...) اين نكته حائز اهميت است كه نيازهاي غذايي آنها بطور كامل و با كيفيت مناسب تامين گردد. اگر توليدات يك علوفه در مزرعه‌اي كم است (كه معمولاً اين حالت وجود دارد) از نظر اقتصادي نگهداري حيوانات كمتر اما با تغذيه مناسب ارزشمندتر خواهد بود.
ميزان كميت مناسب و مخلوط انواع غذاها بستگي به نوع حيوان و همچنين نحوه استفاده از آنها دارد. (براي مثال از تخم مرغ و گوشت طيور استفاده مي شود و همچنين از گاو براي توليد شير، گوشت و باركشي استفاده مي‌شود)
براي توليد شير مثلاً گاوهايي كه شير توليد مي‌كنند بايد علف تازه و انواع غذاهايي ديگر با پروتئين كافي در دسترس باشد. اگر اين جيره غذايي هم در مورد حيوانات باركش استفاده شود آنهاسريعاً خسته خواهند شد. بنابراين يك جيره غذايي متعادل حيوانات را سالم و پرتوليد نگه خواهد داشت.
دريافت كردن يا نكردن ميزان و نوع علوفه مناسب در حيوانات مزرعه‌اي اصولاً با براقي، شادابي موها و پرها در ارتباط است.
براي نشخواركنندگان اصلي‌ترين علوفه‌ها شامل: علوفه‌هاي خشبي (گراس‌ها و برگ‌ها) است.
اگر از كنسانتره‌ يا مكمل غذايي استفاده مي‌كنيد (براي مثال ضايعات كشاورزي ) آنها نبايد حاوي محرك‌هاي رشد يا مواد سنتتيك باشد. بجاي خريد كنسانتره‌هاي گران مي‌توانيد از انواع گياهان لگومينه كه غني از پروتئين هستند استفاده كنيد. كه اين گياهان در مزارع بعنوان گياهان پوششي بصورت بوته، يا درخت استفاده مي‌شود.
اگر محتويات مواد معدني علوفه براي رفع نيازهاي حيوان كافي نبود استفاده از سنگ‌هاي نمكي معدني يا مكمل‌هاي غذايي مشابه  مي توانندجايگزين شوند اما آنها نبايد حاوي مواد سنتتيك باشند.

مدیریت مرتع در كشاورزي ارگانيك
مدیریت مرتع برای اعمال مدیریت خوب گله بسیار حیاتی است. همچنین انجام عملیات مدیریتی مناسب در طی طول سال بسیار مهم خواهد بود.
هر منطقه آب و هوایی دارای  انواع مختلفی از علوفه ها است که با شرایط آن منطقه تطابق یافته است.
در بعضی از موارد ممکن است قبل از آماده سازی مکان های چرا مراتع را با انواع بذوری که بیشتر مورد نیاز حیوانات است بذرپاشی نمایند.
احتمالاً چرای بی رویه مهم‌ترین تهدید در مراتع می باشد. هنگامی که سطح محافظ علوغه خراب می گردد. سطح خاک تمایل به فرسایش می یابد. در مراتع ضعیف یا زمین هایی با پوشش گیاهی کم، کشت دوباره بسیار مشکل خواهد بود. بنابراین باید شدت چرا در هر قسمت از مرتع مناسب با ظرفیت تولیدی مرتع باشد.
بعد از چرای بیش از حد باید فرصت کافی برای بازیابی پوشش مجدد مرتع به آن داده شود. حصارکشی نواحی و چرای گردشی در چندین قطعه از مرتع می تواند در این زمینه مفید باشد. همچنین این عمل می تواند بیماری های عفونی را که توسط انگل ها شیوع می یابد را کاهش دهد.
شدت و مدت زمان چرا بستگی به نوع گیاهی که در مرتع می روید و همچنین مدت زمان لازم برای رشد مجدد آن خواهد داشت. اگر علف های هرز در مزارع،  یک معضل هستند کشاورزان ارگانیک باید عملیات مدیریتی خود را تغییر دهند و نباید از علف کش ها استفاده کنند.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۸ - مهدی ابراهیمی

کشت علوفه براي دامها در كشاورزي ارگانيك

 چرا همراه با تغذیه در بستر (جایگاه)


در بیشتر مناطق گرمسیری زمان های مناسب با علوفه فراوان با زمان های کمتر مناسب که هیچ غذایی برای تغذیه حیوانات نیست جایگزین می شود.
بهر حال دامپروری یعنی تامین علوفه در تمام طول سال. علوفه می تواند در مزرعه بعنوان زمین های چرا( مرتع) یا بعنوان علوفه یا محصولات درختی که برداشت می شوند، تولید شود. از آنجا که چرا کردن هزینه کمتری نسبت به تغذیه در بستر دارد اما زمین های بیشتری مورد نیاز است  و همچنین برای نگهداری حیواناتی که دور از محصولات هستند تخمین مناسب تری را تقبل می کند.
چرا کردن ممکنست باعث کاهش تولیداتی از قبیل شیر و گوشت گردد اما دارای گزینه های مناسب برای سلامت و پرورش حیوانات هستند. درهر حال نگهداری در بستر دارای فوایدی است که عبارتند از:
جمع آوری، ذخیره مدفوع آنها راحت بوده و همچنین تهیه کمپوست و کاربرد آن برای محصولات آسان تر است. در حالت کلی چرا کردن و نگهداری در بستر گزینه های مناسب تری بوده و عمدتاً به شرایط اقلیمی کشاورزی، سیستم های کشت و قابلیت دسترسی به زمین بستگی دارد. ترکیبی از تغذیه در بستر و چراگاه های حصارکشی شده ممکنست مناسب ترین گزینه برای تولید بیشتر و همچنین دوستداران حیوانات باشد. در چراگاه های بزرگ نیمه خشک ، چرا کردن می تواند مناسب ترین گزینه باشد.


تلفیق کشت علوفه در مزرعه
در اغلب مزارع کوچک، کشت علوفه با کشت گیاهان زراعی رقابت می کند . اما کشت علوفه همراه با دامپروری از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر از کشت محصولات زراعی است. بهر حال گزینه هایی برای تلفیق کشت گیاهان علوفه ای و زراعت وجود دارد بدون این که بخشی از زمین ها را هدر بدهیم.
در زیر به چند مثال اشاره  می کنیم:
• محصولات پوششی لگومینه یا گراس ها را می توان در درخت زارها کاشت.
• از بوته هایی از درختچه های خشبی استفاده کنید.
• از درختانی بعنوان پوشش یا سایبان استفاده کنید.
• علوفه ها بر روی پشته ها جلوی فرسایش خاک را می گیرد.
• از گراس ها می توان بعنوان یک کود سبز استفاده کرد.
• غلات دارای ضایعاتی مانند کاه شلتوک یا برگ نخود هستند.

تلفیق کشت علوفه در کرالا هند
کشاورزان مبتکر در مناطق گرم  و مرطوب جنوب هند کشت تلفیقی (مخلوط) علوغه گاوهای خود را در مزارع قهوه  و فلفل شروع کردند.
هنگامی که برنج در آن ناحیه کمیاب می شود کشت شلتوک هم کاهش می یابد. بنابراین آنها فقط از گراس ها، لگوم ها، شاخ و برگ درختان برای گاوهایشان استفاده می کنند. آنها گراس ها را در میانه، گوشه ها و پشته هایی در میان غلات می کارند اما بطوریکه نور کافی به آنها برسد.
کشاورزان گونه هایی را مانند سیگنال کنگو و Napier که بسیار مناسب با هدف و شرایط آنجاست یافته اند.
درختانی مانندjack fruit  (میوه های دانه ریز) ، بوته های لگومینه، gliricida  بعنوان سایه یا درختان محافظتی استفاده می کنند همچنین این گیاهان منابع پروتئین مناسب را در هنگام کمبود علوفه برای دام ها فراهم می کنند.
بعضی از کشاورزان از لگومینه ها بعنوان کود سبز در کشت درختان جدید یا کشت بینابین در گیاهان چند ساله استفاده می کنند. که هم بعنوان علوفه و هم بعنوان تثبیت کننده ازت در خاک بکار می روند.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٧ - مهدی ابراهیمی

جلسه كميته امنيت و سلامت و تغذيه مجلس برگزار شد

 
جلسه كميته امنيت و سلامت و تغذيه فراكسيون صنايع غذايي مجلس شوراي اسلامي با حضور وزير بهداشت در محل كميسيون بهداشت مجلس تشكيل شد.    


به گزارش خبرنگار ايانا، به نقل از اعضاي فراكسيون صنايع غذايي مجلس شوراي اسلامي،‌جلسه كميته امنيت، سلامت و تغذيه فراكسيون صنايع غذايي مجلس شوراي اسلامي با حضور جمعي از اعضاي سازمانهاي دولتي به ويژه وزير بهداشت ،‌مدير عامل شركت بازرگاني دولتي و قائم مقام شوراي سلامت صدا و سيما در كميسيون بهداشت مجلس تشكيل شد و مهندس مظفر، رييس سازمان اداري مجلس گزارش كميته تغذيه سالم را ارايه داد.

براساس اين گزارش در جلسه مذكور مقرر شد علاوه بر افزايش ظرفيت توليد روغن نباتي، فرهنگ‌سازي براي جايگزيني روغن مايع به جاي روغن جامد انجام گيرد تا همگان به مصرف روغنهاي مايع تك زنجیره ای تشويق شوند.

اين گزارش حاكي است: مقرر شد پس از درج پيامهاي سلامتي بر روي بسته‌بندي مواد غذايي و جايگزيني روشهاي نوين براي ارتقاي سلامت جامعه،‌نظارت بر مواد غذايي به صورت قوي‌تري انجام گيرد و واردات بي‌رويه مواد غذايي كنترل شود.

بنابه اين گزارش صدا و سيما مكلف شد علاوه بر كاهش تبليغات مواد غذايي مضر، هزينه تبليغات شركتهاي توليد كننده غذاي سالم را نيز كاهش دهد و با تبليغ غذا‌هاي ارگانيك همچون گوشت، مرغ،‌تخم مرغ،‌نان ، لبنيات و غيره براي ترويج مصرف غذا‌هاي سالم گام بردارد.

در پايان اين گزارش آمده است: در اين جلسه مقرر شد وزارت بهداشت در هفته سلامت يعني 18 تا 23 فروردين ماه سال 86، ‌فعاليت‌هاي گسترده‌اي براي سلامت سازي همچون تهيه پيام سلامتي انجام دهند.

 

 

منبع : خبرگزاري كشاورزي ايران

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٦ - مهدی ابراهیمی

اتحاديه اروپا خواستار واردات محصولات ارگانيك از هند شد

  اتحاديه اروپا آمادگي خود را براي واردات محصولات ارگانيك از هند اعلام كرد.    


به گزارش ايانا و به نقل از سايت خبري هندوستان تايمز- ماريان فيشر بول مقام ارشد بخش كشاورزي و توسعه روستايي اتحاديه اروپا در سفري كه به هند داشت اظهار كرد: محصولات ارگانيك هند با استانداردهاي بهداشتي اتحاديه اروپا مطابقت داشته و بازارهاي اروپايي از ورود اين محصولات استقبال مي‌كنند.

بنابر اين گزارش: بول جمعه گذشته در دانشگاه مومبايي كاليناي هند سخنراني كرد و به موضوعات جهاني شدن و توسعه كشاورزي و روستايي پرداخت.

وي در اين سخنراني به فرصتهاي همكاري مشترك بين هند و اتحاديه اروپا در بخش كشاورزي اشاره كرد و از هييت اعزامي همراه خود خواست به بررسي فرصتهاي صادراتي هند در بخش كشاورزي و فرآورده‌هاي غذايي بپردازند.

بول تصريح كرد: در اروپا بازار محصولات ارگانيك بسيار داغ است و هند بعنوان كشوري كه توانسته محصولات ارگانيك مطابق با استانداردهاي اتحاديه اروپا توليد كند قابليت صادرات اين محصولات به اروپا را دارد.

وي ادامه داد: مقامات بخش كشاورزي هند بايد توانايي‌هاي خود را در بخش تاسيسات زيربنايي و ذخيره‌سازي محصولات تازه كشاورزي افزايش دهند. /

منبع: خبرگزاری کشاورزی ایران

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٥ - مهدی ابراهیمی

فراهم كردن شرايط مناسب براي حيوانات در دامپروري ارگانيك

سرپناه
نوع سرپناه با توجه به نوع حيوانات متفاوت خواهد بود. طيور بايد در جايي نگهداري شوند كه خيلي گرم نباشد و تماس حيوانات ديگر با مدفوع آنها تا حد امكان كم باشد.

طراحي سرپناه
فقط در زندگي عشايري اغلب حيوانات بطور موقت در سرپناه نگهداري مي‌شوند.
تلفيق دامپروري و فعاليت هاي كشاورزي نياز به كنترل حركت حيوانات به سمت مزارع هستند زيرا حيوانات مزارع را تخريب مي‌كنند.
براي راحتي و سلامت حيوانات سرپناه بايد خنك و تهويه كافي داشته باشد. از جريان باران محافظت شده باشد و ساختار آن بايد به گونه زير باشد:
فضاي كافي براي خوابيدن، بلند شدن، حركت كردن و انجام اعمال طبيعي وجود داشته باشد. (براي مثال ليسيدن و خود را خاراندن)
نور كافي (به اندازه‌اي باشد كه يك نفر بتواند روزنامه بخواند)
محافظت از نور آفتاب، باران و دماهاي زياد.
تهويه كافي داشته باشد اما نه به حدي كه باد در آن جريان يابد.

بستر مناسب
تامين وسايلي براي انجام عمل طبيعي (در مورد طيور تامين چوب خواب، حمام شن و آشيانه‌هاي تخمگذاري دور افتاده)
كود را در گودال يا بصورت توده جمع‌آوري كرده و آن را بپوشانيد.
از نظر اقتصادي جايگاه دام بايد با مواد ساده و قابل دسترس در منطقه ساخته شود.
بسياري از كشورها داراي روش‌هاي سنتي در ساخت جايگاه هستند و بايد از روش‌هاي ساخت و مواد ساخت خود را با موقعيت منطقه خود توسعه دهند. اگر اين فن آوري‌هاي باقيمانده از گذشته با اصول بالا همراه باشند با شرايط محلي و بومي هر منطقه تطبيق داده شوند. سيستم دوستدار حيوانات نيز بدست خواهد آمد.

بستر خواب
بستر موادي است كه در جايگاه نگهداري حيوانات استفاده مي‌شود كه بايد جايگاه را نرم، خشك و تميز نگه دارند. زيرا اين خصوصيات براي سلامتي حيوانات بسيار مفيد است.
اين مواد رطوبت مدفوع را جذب كرده و در فواصل زماني معين بايد جمع آوري شوند. اين مواد بستري مي‌تواند كاه، برگ، شاخه درخت، سبوس يا ديگر مواد محلي باشد.
بستر را مي‌توان بطور روزانه عوض كرد يا اين كه آنها را براي چندين ماه نگهداري كرد به شرط آنكه مواد تازه را روي آنها بريزيم.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٤ - مهدی ابراهیمی

مباني استاندارد فدراسيون جهاني جنبش ارگانيك(IFOAM) در مورد دامپروري ارگانيك

 
معني دامپروري ارگانيك فقط استفاده از غذاهاي ارگانيك و ممانعت ازمصرف مواد غذايي سنتتيك نيست بلكه بيشتر تاكيد بر برطرف كردن صحيح نيازهاي حيوانات مزرعه‌اي دارد. سلامتي و نگهداري خوب از حيوانات هدف‌هاي اصلي است. تا آنجا كه امكان دارد بايد از افسار زدن، ايزوله كردن و استفاده چند جانبه از حيوانات جلوگيري شود. به همين دليل دامپروري، بدون زمين زراعي (بطور مثال خريد از بيرون ، همچنين عدم وجود مرتع براي چرا) در كشاورزي ارگانيك ترجيح داده نمي شود.
قوانين وضع شده‌اي براي مديريت، نگهداري، تغذيه، اعمال دامپزشكي، پرورش،‌ خريد، حمل و نقل و كشتار حيوانات با جزئيات مربوط به هر يك وجود دارد.

چه تعدادي از حيوانات بايد نگهداري شوند؟
براي تعيين تعداد مناسبي از يك گونه حيوان در مزرعه به نكات زير توجه كنيد:
• در دسترس بودن علوفه خصوصاً در مواقع قحطي (بطور مثال در نواحي خشك)
• حفظ ظرفيت مرتع
• اندازه فضاي مورد نياز براي نگهداري
• حداكثر ميزان كودي كه مزرعه نياز دارد.
• قابليت صرفه جويي و هزينه‌ها براي نگهداري حيوانات
غالباً در مناطق گرم حيوانات داراي كمبودهاي غذايي هستند. هنگامي كه تعداد حيوانات مزرعه را تعيين مي‌كنيد بخاطر داشته باشيد كه سود اقتصادي در مواقعي كه تعداد حيوانات كم باشد بيشتر خواهد بود. چون بهتر مي‌تواند حيوانات را تغذيه كنيد. فقط به كميت غذا توجه نكنيد بلكه كيفيت غذا را نيز مورد توجه قرار دهيد.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۳ - مهدی ابراهیمی

اتخاذ تصميماتي در مورد دامپروري در كشاورزي ارگانيك

دلايل زيادي براي ايجاد دامپروري بعنوان بخشي از فعاليت‌هاي كشاورزي شما و يا حتي بعنوان يك بخش عمده وجود دارد.
ديدگاه‌هاي مهمي وجود دارند كه مي‌توان به آنها توجه كرد. براي اتخاذ تصميم درباره چگونگي و چراي دامپروري بايد تعدادي سوال ازخود بپرسيد.
آيا مزرعه مي مناسب است؟
آيا فضاي كافي براي چريدن و نگهداري حيوانات داريد؟ آيا غذا و ضايعات كافي براي تغذيه موجود است.
آيا اطلاعات كافي براي نگهداري و پرورش حيوانات داريد؟ و آيا گونه‌هاي خاصي از حيوانات براي نگهداري و پرورش داريد؟
آيا حيوانات براي مزرعه سودمند خواهند بود؟
آيا از كود اين حيوانات مي‌توانيم در يك راه مناسب استفاده كنم؟ آيا فرآورده‌هاي بدست آمده را خودمان به مصرف خواهم رساند يا اينكه آنها را مي‌فروشم؟ چگونه ‌حيوانات بر محصولات من تاثير خواهند گذاشت؟
آيا مي توانم نهاده‌هاي مورد نياز را فراهم كنم؟
آيا منابع مورد نياز من در داخل مزرعه هستند يا اينكه در خارج قرار دارند؟ آيا غذا و آب كافي با كيفيت مناسب در تمام طول سال وجود خواهند داشت؟ آيا حمايت‌هاي درماني و دامپزشكي در صورت نياز قابل دسترس هستند يا خير؟
آيا مي‌توان نژادهاي مناسبي از حيوانات را بدست آورد؟
آيا بازار فروش محصولات را پيدا خواهم كرد؟ آيا افرادي هستند كه شير،تخم مرغ و گوشت و ... را خريداري كنند؟
آيا قيمت اين توليدات با توجه به زحمات آن مي‌ارزد؟ آيا قادر به رقابت با بقيه مزرعه‌داران هستم؟

احتياجات حيوانات مزرعه
حيوانات به چه چيزهايي نياز دارند؟
كشاورزان ارگانيك سعي مي‌كنند حيوانات مزرعه‌اي سالمي را كه داراي توليدات مطلوب در طي يك دوره درازمدت باشند بدست آورند. براي نيل به اين هدف بايد به نيازهاي مختلف حيوانات مزرعه‌اي توجه كرد.
• علوفه بايد داراي كميت و كيفيت مناسب باشد. براي غير نشخواركنندگان معمولاً تنوع در علوفه مورد نياز است.
• دسترسي كامل به آب آشاميدني تميز
• اصطبل‌ها تميز با فضاي كافي، نور مناسب و هواي تازه
• آزادي كامل براي حركت به اطراف و انجام رفتارهاي طبيعي
• در صورت نياز، از شرايط سلامتي و دامپزشكي بهره ببريد.
• ارتباط كافي با بقيه حيوانات، اما از تنش در هنگام ازدحام زيادي به وجود نيايد.
• براي حيوانات گله‌اي، توزيع مناسب حيوانات هم سن و هم جنس.

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/٢ - مهدی ابراهیمی

استفاده از ضايعات چربي حيواني براي سوخت جت

تكنولوژي جديدي از سوختهاي زيستي در دانشگاه كاروليناي شمالي به دانشمندان اجازه ميدهد كه از چربي حيواني به عنوان سوخت هواپيماي جت استفاده كنند.
اين تكنولوژي كه CENTINA نام دارد صد در صد طبيعي بوده و مشتقات نفتي در آن وجود ندارد.اين ماده را ميتوان بعنوان سوخت زيستي در آب و هواي سرد بكار برد. اين سوخت براي اتومبيلهاي گازوييل سوز نيز مفيد است.و توسط سازمان انرژي هاي نو نيز تائيد گرديده است.
دكتر ويليام رابرت استاد دانشكده مكانيك و رئيس آزمايشگاه تحقيقات انرژي دانشگاه كاروليناي شمالي ميگويد ما مي توانيم چربي هاي حيواني با كيفيت پايين و چربي هاي ضايعات حاصل از پخت و پز رستوران ها را به سوختي قابل دسترس تبديل كنيم. اين سوخت تميز است و براي محيط زيست مشكلي ايجاد نمي كند و داراي دوده و ذرات معلق نيز نمي باشد.
در كشور ايالات متحده آمريكا سالانه 5/1 ميليون گالن چربي حيواني توليد مي گرد  كه معادل نيمي از توليد چربي هاي گياهي است. ولي از چربي هاي گياهي ارزان تر است. در اواخر امسال قيمت سوخت هواپيما دوباره در آمريكا افزايش يافت و استفاده از سوختهاي جايگزين بجاي سوختهاي فسيلي در دستور كار شركتهاي هواپيمايي قرار گرفته است.

منبع:  www.worldpoultry.net

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱/۱ - مهدی ابراهیمی